Книга друкована і електронна: за і проти

06.06.2023

У наш час розвинутих технологій на заміну друкованих книг приходять електронні і їх популяція тільки зростає. Візьмемо, наприклад, деяких школярів, які нічого не роблять на уроках і б’ють байдики, і вони відкривабть для себе світ електронних книг. Вони є більш доступними,  тому що не потрібно ходити по бібліотекам і магазинам, щоб купити одну з них. Набагато легше просто зайти на певний сайт і скачати цю книгу.  Зазвичай книги на сайтах безкоштовні і ніщо не завадить їх читати. А також у електронних книг немає потреби в ввімкненному світлі,  тому що екран приладу, з якого відбувається читання певного твору чи історії, підсвічується. Наприклад, екран телефону — він, звісно, досить малий за розміром, але може вивести дуже велику кількість інформації і під час пролистування не втратиться жодного символа або ж емоції від книги.

Із друкованними книгами ситуація інша: при їх прочитанні створюється певна атмосфера. Приємна на дотик обгортка книги створює незабутні відчуття, як і перегортання сторінок. Але водночас, для того, щоб читати книгу неелектронного формату, потрібно хоча б мінімальне освітлення. Для того, щоб читати улюблену книгу в темний час, обов’язковою є наявність світла. А його іноді вимикають. Коли світло вимкнене, читати потрібно при свічці, яка теж підсвічує все не найкращим чином. При світлі свічки можливе пошкодження органу зору, через перенапруження м’язу ока.

Ще одним критерієм оцінювання буде зносостійкість у використанні.  В електронних книгах немає абсолютно ніяких умов зберігання. Головне в них – це стан приладу, з якого вони зчитуються. Але навіть із пошкодженним екраном телефону або планшету, яким користується читач, можна знайомитись із історією всередині книги. А якщо брати до уваги друковану книгу, то її потрібно зберігати як зіницю ока і уникати вологих місць.

Мені здається, я перерахував усі найважливіші критерії в своєму есе. Але вибір робіть самі.

Отже, основними перевагами друкованої книги є такі-то, натомість електронна має такі-то. Який варіант обрати — вирішувати вам.

 

Денис МАКСИМОВ, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 40

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *