Катастрофи, що можуть знищити нашу планету

26.03.2023

Ситуація у світі зараз набуває великого рівню небезпеки для кожного мешканця нашої планети. Потопи, масові пожежі, тварини, що живуть у смітті, землетруси, смерчі та загрози ядерних викидів. Все це повільно надломлює наше мирне життя. З кожним роком списки найстрашніших катастроф збільшуються в раз. Тому зараз ми обговоримо,  які бувають катастрофи, чому вони відбуваються  і як цього запобігти.

Видів катастроф є багато, але найнебезпечнішими є техногенні. Після таких катаклізмів підіймається  рівень небезпеки для людей та довколишнього середовища. Причинами є як і природні чинники(пожежі, землетруси, повені, аномалії в природі) так і антропогенні (терористичні акти, помилки в проєктування, порушення правил безпеки або роботи) До таких катастроф також належить відомий вибух на Чорнобильській АЕС та аварія на Тримильному острові. Два ці випадки здійснили великий переворот у світі та в історії ядерної енергетики. Техногенна небезпека приносить величезну шкоду нашій планеті, але такі катастрофи важко запобігати. Природа може лютувати після чого вибухне газовий завод та заподіє шкоду, але ніхто не може зупинити природу. Головне в таких випадках, щоб в місцях з високим рівнем ризику для життя, не порушувати правила безпеки та працювали майстри своєї справи.

Також зараз дуже поширена катастрофа засмічення. Наша планета перетворюється на смітник. У водоймах підіймаються велетенські шари сміття. Пластик розкладається від 450 до 1000 років. Таку кількість років не прожила жодна людина, але пластик може жити й довше.Я закликаю вас усіх не смітити, прибирайте після себе, знайдіть баки для перероблення сміття, сортуйте відходи. За допомогою вас Земля стане чистішою на дуже маленький відсоток, але ми не можемо ігнорувати цю проблему.

Втрата тварин та рослин — ще одна проблема людства. З кожним роком на території Землі стає все менше живності. Рослин та тварин масово знищують для споживацьких потреб. Сотні звірів та трав заносять до Червоної книги. Таку проблему вирішити важко. Багато видів тварин та рослин страждають, щоб ми мали змогу харчуватись, одягатись, виробляти лікарські засоби. Одним з мінімальних вкладів у вирішення масового знищення є припинити носити та купувати одяг з натуральної шкіри та хутра тварин. Це мінімум, що ми можемо зробити в цій ситуації задля допомоги планеті.

Отже, можна зробити висновок, що життю нашої планети загрожує багато катастроф. Не всі ми можемо виправити та запобігти ним, але старатись можна завжди. Я щиро надіюсь, що багато людей розгляне свої можливості та максимально буде допомагати нашій планеті. Не ігноруйте такі важливі проблеми, що пізніше можуть вбити планету та вас.

 

Дарина ЛЕВЦЕНЮК, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 34

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *