Історія- чудовий інструмент

15.11.2022

Історія- чудовий інструмент

Історія – це наука про те, чого вже немає й ніколи не буде.

П. Валері

 

Давні греки використовували слово “історія”, щоб описувати події в недалекому минулому. Події, які ще залишилися в пам’яті свідків або в їхніх переказах. Але з часом це слово набуло більш широкого значення. Ми використовуємо його, щоб описувати всі події, що відбулися в минулому. Але для чого описувати речі, які вже відбулися? Вони позаду і в нас немає способу їх змінити. Власне кажучи, на це питання є багато відповідей.

Історія- чудовий інструмент, який розкриває минуле, теперішнє і передбачає майбутнє. Всім батьки говорили, що кожна дія має свої наслідки. Для вас це не є чимось новим. Щоб аналізувати минулі події, історики використовують вже добре знанні історичні факти- як контекст. Дії зовнішнього оточення впливають на рішення кожної людини, яка існувала, існує чи буде існувати. І тому важливо знати навіть найменші подробиці про факти минулого. За допомогою кропіткої праці істориків, ми знаємо багато важливої інформації про діячів минулого, їхні дії та що їх спонукало до них. Ці знання ми можемо інтерполювати на сьогодення і зрозуміти причини та наслідки різних явищ.

Також журналісти неабияк залежать від історії. Їхня робота включає звернення до минулого. Важлива робота журналіста- передбачення тенденцій. Це неможливо без аналізу минулого. Події не відбуваються без причини. У всього є початок. І якщо журналісту вдається знайти цей початок, цю причину, то він зможе контекстуалізувати цю інформацію і зробити передбачення щодо певної тенденції. Крім того, журналіст, при подачі свого матеріалу, може посилатися на минуле, щоб краще пояснити явища теперішнього часу та порівняти їх із “вчорашнім днем”. Це допомагає аудиторії журналіста краще розуміти матеріал та дані, які журналіст намагається передати.

Ще одна функція історії- це самоідентифікація. Це чудовий спосіб дізнатися про своє походження, про життя своїх предків, про їх  історію, їх культуру, побут і традиції. Знання про свої етнічні особливості допомагають зблизитися з представниками свого етносу та національності. Це, в свою чергу, посилює культурні зв’язки між людьми, об’єднує їх в один сильний народ.

Історія є дуже важливою наукою, яка знаходить собі місце в кожній частині нашого життя. Я не побоюсь сказати, що вона є однією з найважливіших наукових дисциплін. Досить часто історичні відомості можна знайти в інших наукових галузях: від математики до літератури; від географії до фізики; від біології до хімії.

 

Крістіан ШРАМЛ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 25

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *