Існує щось більше, ніж мотивація?

15.09.2021

Існує щось більше, ніж мотивація?

Що ви будете робити, якщо я вам скажу, що мотивація ніщо і можна вдосконалюватися без неї? Звучить безглуздо, чи не так? Але що робити, якщо це правда?

Всі навколо стверджують, що тільки за допомогою мотивації та силі волі ви можете чогось досягнути. Так, сила волі само собою але, якщо є щось краще від мотивації? Та заохочуватиме ліпше за неї?

Не можна досягнути якихось поставлених завдань без мотивації. Але ж вона вам допомагатиме досягати бажаного. А на глобальніші речі її просто не вистачить. І ви «здуєтеся» на перших же кроках.

Щоб досягнути значних і довгострокових цілей, потрібен стимул. Такий собі драйв. Він є тим ключем у замку, який відчиняє двері до вашої цілі. Але не так все просто. Він не відкриває вам відразу двері. Щоб відімкнути замок, потрібно докласти деяких, хоч і не значних зусиль. Провернути ключ та лише потім відчинити двері. Так і з досягненням цілей. Їх досягнення – кропітка робота. Стимул – це лише ключ. Вам же потрібно провернути цей ключ, прикласти зусиль та відчинити двері.

Яка різниця між мотивацією та стимулом?

Мотивація може, як з’являтися, так і зникати. Ви можете займатися якоюсь справою день, кілька тижнів чи місяць, а потім почати не зважати на неї. І зрештою взагалі закинути її. Не дивлячись на те, яку роботу вже встигли зробити.

Наприклад, ви поставили перед собою мету, щоб уникнути повтору слова ціль кожен день займатися вивченням іноземної мови по 2 години. І починається, то погода погана, то настрій не той, то почну з понеділка, то сьогодні позаймаюся 30 хвилин, а інше наздогоню потім.

А стимул, це як певна «установка» для себе. І має більш глобальний вплив на ваше життя. Візьмемо той самий приклад.

Ціль – вивчення іноземної мови кожного дня по 2 години. Спершу ви визначите для себе складники цього завдання. Напишете план занять; підберете час, коли ви будете займатися нею; знайдете матеріал для опрацювання; відстежуватимете свій прогрес. І почнете діяти.

У вас є ціль і її потрібно досягнути. Ви не будете зважати на такі фактори, як погода чи настрій. Будете займатися, бо це вам потрібно. Буде складно, хотітиметься здатися. Але все одно ви будете прокидатися кожного дня і робити все можливе.

Головне – не перегоріти. Потрібно контролювати свій час. Змінювати свою мозкову діяльність на фізичну. Позаймалися іноземною, прогуляйтеся, відпочиньте, змініть обстановку. Вигоріти легко, відновитися складно.

На останок можу порекомендувати сайт з різними мотиваційними, навчальними, короткими відео. От тільки спікери розмовляють англійською. Але не хвилюйтеся. До кожного відео можна ввімкнути субтитри українською мовою. Заодно поліпшите свої навички з англійської мови.

Посилання на сайт:

https://www.ted.com/

Таїсія СУКАЧОВА,  випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 26

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *