Інтернет – це залежність чи єдиний комфортний притулок для підлітка?

23.10.2021

Інтернет – це залежність чи єдиний комфортний притулок для підлітка?

Цікавий факт: як мінімум 50% вільного часу сучасної дитини займають гаджети. Дивлячись на те, що з кожним днем такі види діяльності, як заняття спортом або читання літератури стають все менш популярними, це уявити доволi легко. Розгублені таким фактом батьки зазвичай кажуть щось на кшталт: «Чим дiтей так приваблюють технології? Невже це залежність?». Спробую пояснити з точки зору багатьох моїх однолітків.

Як відомо, серед усіх стадій дорослішання саме пубертатний період виділяється найбільшою кількістю потреб, поміж яких, одними з найважливіших, є потреба у комунікації та, звичайно, пошук себе. Блукаючи на просторах Інтернету, школярі шукають співрозмовників, щоб задовольнити ці бажання. Адже коло живого спілкування зазвичай обмежується батьками, вчителями і однокласниками без спільних інтересів. А ось Інтернет надає можливість знайти багато однодумців не лише за межами свого населеного пункту, а й навіть країни. Деколи таке спілкування допомагає й підліткам з моральними проблемами. Підлітки, шукаючи пiдтримки, часто заводять нові знайомства у соцмережах, щоб поділитись iз кимось своїми тривогами і проблемами. Іноді, на жаль, таким чином потрапляють в біду.

Діти, схильні до мистецтва, використовують Інтернет, щоб задовольнити творчі задуми. Або ж блукають у мережі, шукаючи натхнення на нові роботи. Сьогодні на просторах соціальної мережі є багато веб-сайтів та додатків для розвитку творчих здібностей як школярів, так дорослих. Наприклад, програми для малювання, письма, співів і т.д.

Хоча, найчастіше підлітки користаються соцмережами заради розваги. Різноманітний ігровий світ манить майже кожного, тому часто наше покоління вважає за краще не корисні живі розваги, а безтурботне проведення часу з улюбленим гаджетом. Трохи раніше це було доволі небезпечною забавою. Інтернет був повністю просякнутий шахраями, комп’ютерними вірусами та загрозливими іграми, які зазіхали на життя дітей. На щастя, завдяки масовим перевіркам, сьогоднішня соціальна мережа стала набагато безпечнішою.

Тож, висновок: Інтернет – це великий простір, в якому маленький підліток відчуває абсолютну свободу. В якому він може, на деякий час, позбутися батьківської опіки та відчути себе самостійним, або відринути від жорстокого навколишнього світу. Тому підлітки вважають соціальну мережу найкомфортнішим притулком для кожного.

Анастасія РУДНІЧУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 11

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *