Хто такі ШУЖики і що цікавого в Острозькій академії?

30.10.2017

Хто такі ШУЖики і що цікавого в Острозькій академії?

Школа універсального журналіста для учнів 9-11 класів із 12 областей України відбулась днями в Острозькій академії.

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України
Під час курсів нас навчали основних секретів журналістики. Особливо цікавим було спробувати себе в ролі журналіста. Ми складали і давали справжні інтерв’ю, працювали з інформацією, яку самі ж повинні були здобути.

Також нам провели екскурсію Острозькою академією. Ми побували в підземеллі Старомонастирського корпусу, де побачили справжні крипти, в яких поховані монахи-капуцини. Дальше ми потрапили до картинної галереї, де милували око картини з зображенням панорам Рівненської області та портрети історичних діячів, зокрема, фундаторки Острозької академії Гальшки Острозької.

Після перегляду виставки трипільської культури та прогулянки міні-парком ми завітали до музею академії. Особливо зацікавив тут зошит із конспектом спудея (так тут називали студентів) XVII століття. Також привернув увагу підручник Мелетія Смотрицького з граматики, якому завдячуємо такими звичними нам частинами речення як підмет і присудок. Але найцікавішим особисто для мене експонатом стала пам’ятна банкнота номіналом у 20 гривень, яку торік випустив до 160-річчя від дня народження Івана Франка Національний банк України. Це – подарунок музеєві Острозької академії.

…А хто ж такі “ШУЖики”, про яких ідеться у заголовку статті? Так називають в Острозькій академії випускників Школи універсального журналіста. А їх тут чимало — багато випускників курсів згодом вступають до цього вищого навчального закладу — як на спеціальність “Журналістика”, так і на інші, особливо на гуманітарному факультеті. “ШУЖик”, погодьтеся, – це звучить мило і лаконічно!

Якщо ви бажаєте відвідати підготовчі курси з основ журналістики для учнів 9-11 класів “Школа універсального журналіста” на базі Національного університету “Острозька академія” – пишіть на електронну адресу vg2001@ukr.net!
Марта СКАЛЕЦЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Львівська область

переглядів: 6 873

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *