Глобальне потепління: причини та наслідки

23.09.2022

Глобальне потепління: причини та наслідки

Глобальне потепління – це певні зміни в навколишньому і соціальному середовищах, що спричинені викидами парникових газів. А також це поступове підвищення температури поверхні океану та загалом планети Земля.

Що таке глобальна середня температура?

Середня глобальна температура –  це середнє значення всіх річних температур на нашій планеті. Зазвичай дані обчислюються за кожен день по різних регіонах, а потім для всієї планети виводиться середнє арифметичне за рік. Зростання (або падіння) середньої глобальної температури на Землі і є різницею між річними показниками середніх температур. Підвищення глобальної середньої температури означає, що у році спекотних днів у стає більше ніж холодних.

Що вчені думають про глобальне  потепління

Більшість науковців вважає, що причиною глобального потепління є саме людина. Також треба розуміти, що потепління — це загальна зміна температур, що відбувається нерівномірно залежно від сезону та місцевості. Також клімат може стати холоднішим. Наприклад: зміна клімату в Україні позначилась на значному рості температури у зимовий період, а не в літній. Минулого року вчені зробили остаточний висновок: планета все більше нагрівається, а саме людина – причина глобального потепління. Науковці стверджують: якщо зростання середньої глобальної температури стане більше, ніж 1,5°С, наслідки будуть дійсно катастрофічними – повені та посухи стануть набагато інтенсивнішими, а в теплих регіонах люди будуть помирати через неможливість перебування на гарячому повітрі.

Причини глобального потепління

Спалення нафти, вугілля та природного газу; нераціональне сільське господарство, створення сміттєзвалищ, розвиток автотранспорту – все це призводить до викидів парникових газів (зокрема метану та вуглекислого газу), які, потрапляючи в атмосферу планети, тільки посилюють парниковий ефект, який також призводить до глобальної зміни клімату.

Наслідки глобального потепління

Танення льодовиків, зміна клімату планети, руйнування фауни і флори – все це і є наслідками глобального потепління. Танення льоду, насамперед в Антарктиці, спричинило підвищення рівня світового океану на 7,6 мм з 1992 року. Крім підвищення рівня Світового океану, ріст глобальної температури може призвести до змін в кількості атмосферних опадів. У підсумку можуть почастішати повені, посухи, буревії тощо; знизиться врожай сільськогосподарських культур саме на постраждалих територіях. Якщо потепління продовжиться, імовірно, збільшиться частота і розміри таких явищ.

Як протидіяти зміні клімату?

 • Зберігати енергію та природні ресурси
  •Дбайливо відноситись до природних екосистем
  •Вживати екологічні продукти (бажано рослинного походження)
  •Зменшити кількість відходів
  •Купувати товари з якомога меншим вуглецевим слідом
  (Вуглецевий слід* –це сукупність викидів усіх парникових газів, які утворились внаслідок діяльності людини або виробництва товару )
  •Зменшити користування автомобілем (віддавати перевагу пішим прогулянкам, велосипедам і електротранспорту)
  •Зменшити користування кондиціонерами (деякі вчені зауважують, що робота кондиціонерів, а точніше його компонент хладагент, який містить молекули хлору, руйнує озонову оболонку Землі) тощо.

Бережіть природу!

Джерела:

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F ; https://www.bbc.com/ukrainian/news-59942946

 

Дарія ТОМЕНЧУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 9

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *