Фільми, які змушують замислитись

24.05.2023

Ймовірно, вам на думку вже спали кілька прикладів таких стрічок, які не давали вам спати. Вони знову і знову підкидали нові думки та ідеї для осмислення. “В чому сенс життя?”, “Як залишити по собі слід?”, “Як не помилитись?” та багато схожого. 

Тому запрошую вас переглянути власну добірку фільмів, не усі з яких досягли популярності, попри важливість та потенціал.

“Занурення” (2017)

Якщо вирішите переглянути – обов’язково візьміть блокнот та ручку. Фільм, наповнений цитатами. Роздумами про життя, природу його походження. Але найкраще там – демонстрація того, як доля може звести шляхи двох людей. Те, як таємниці можуть рятувати або пришвидшити кінець. Про відвертість, про стосунки, про невпевненість та швидке невмируще кохання. Про життя та смерть, а також про їхню відсутність.

“З міркувань совісті” (2016)

Доволі відомий фільм, про перегляд якого потрібно добре подумати. Він однозначно належить до списку речей, до який неможливо підготуватись. Питання релігії, впливу війни на людину, середовища, яке тебе не сприймає. Але в той же час самопожертва, вірність ідеалам та принципам навіть без натяку очікування винагороди.

“Дике життя” (2018)

Серйозний та важкий фільм, який окрім впливу екологічних та економічних сфер на людину також показує проблему стосунків у сім’ї. Питання передчасного дорослішання, тиску та ваги обов’язків і відповідальності не тільки за свої дії, а й за близьких людей.

“Матриця часу” (2017)

На початку вам може здатися, що “таке вже десь було”. І я не заперечуватиму. Зізнаюсь, стрічка може здаватись дуже передбачуваною, але вона однозначно варта вашого часу та перегляду. Цитати з цього фільму варто добряче обдумати. Цінність митей. “Завтра”, про яке стільки згадано… Ми не можемо бути впевненими ні в чому. Лише впливаємо на те, що відбувається у цей проміжок часу. А також вплив наших дій на інших. Поширення наслідків наших виборів та дій на найнесподіваніші сфери, речі та долі інших людей.

“Паперові міста” (2015)

Крім цього фільму до списку можна було б віднести й інші екранізації книг Джона Ґріна. Конкретно ця розказує нам про пошуки себе, про вплив наших дій на те, як люди сприймають нас. Про речі, які завжди залишаються у пам’яті інших про нас. Упередженість стосовно людей та дій. Свободу, значення дружби, дорослішання та міжособистісні стосунки. Найкраще тут – цитати розкривають суть та не дають книзі зникнути у тіні її екранного формату.

Це лише окремі фільми, які вміщують у собі деякі з важливих проблем, які варто згадувати частіше, і питань, після відповіді на які життя зможе приносити більше насолоди, а сон стане спокійнішим (або навпаки).

 

Анастасія МОВЧКО, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 29

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *