Фемінізм – жіночий рух

02.08.2021

Фемінізм – жіночий рух

Запитавши у Вікіпедії, що таке фемінізм, я отримала ось таку відповідь: феміні́зм (від лат. femina «жінка») — низка політичних, суспільних рухів, ідеологій та теоретичних парадигм, які поділяють спільну мету: досягти політичної, економічної, культурної, особистої та соціальної рівності жінок із чоловіками. Мені спало на думку глибше розібратися в цій темі. А саме в тому, хто має просувати та пропагувати цей рух. Тож я готова поділитися результатами свого  міні-дослідження.

Очевидно, що спершу фемінізм був лише жіночим рухом, чоловіки ж категорично відмовлялися від нього. Але зараз ситуація трохи змінилася. Мужчини, які розібралися в цій темі, заявляють, що вони теж за фемінізм і називають себе «феміністами». Проблема прихована не в цьому, вона в тому, що чоловік аж ніяк не може бути учасником жіночого руху.

А ось і аргументи:

  • Чоловіки ніколи не проходили жіночу ґендерну соціалізацію, тобто вони хоч і знають які у жінок бувають проблеми, та все ж не можуть їх зрозуміти сповна.
  • Чоловіча ґендерна соціалізація, котру проходив кожен чоловік, від початку спрямована на пригнічення жінки та возвишення чоловіка у всіх сферах.
  • Чоловіки навіть при щирому бажанні не зможуть повністю позбавитися від внутрішньої мізогінії та сексистського сприйняття світу.

Розібравши кожен з цих фактів детальніше ви точно зрозумієте, чому чоловікам не місце в жіночому русі.

Але хто ж тоді пояснить принципи фемінізму затятим сексистам, котрі ніколи не сприймуть повчання з вуст статі, яку зневажають? Звичайно це будуть чоловіки, які підтримують жіночий рух. Так, саме так і має бути, адже більшість представників «сильної» статі не будуть навіть слухати жінок, але «своїх» у цій сфері вони не лише вислухають, але і ймовірно підтримають.

Отже, якщо ви заплуталися, то поясню простішими словами. Чоловіки ніяк не можуть бути частиною феміністичного руху, але вони можуть його підтримувати, чи навіть пропагувати. Попри це вони не мають вирішувати за жінок, як саме жінкам це робити, чи які методи використовувати. Ось що я зрозуміла під час дослідження поглядів радикального фемінізму та його ідеологій.

Софія ЯКУБОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 90

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *