Емоції та почуття

26.01.2021

Емоції та почуття – те, без чого важко уявити людину. Яка різниця між цими двома поняттями? Чому підлітки так бояться показувати свої почуття? Такі питання, гадаю, хвилюють багатьох,   тому зараз я намагатимусь на них відповісти.

Людина – це соціальна істота, яка розкриває свої почуття в процесі спілкування. Не потрібно наводити багато прикладів або фактів, які це підтверджують, тому що кожний із нас відчуває перепади емоцій та почуттів. Вони можуть накривати своєю хвилею в неочікувані моменти в житті. Бувають радісні та щасливі емоції, або ж навпаки – сумні та депресивні. Але які б почуття ви не відчували, через деякий час вони проходять, залишаються тільки спогади.

Однак, в чому ж полягає різниця між цими словами?

Щоб пояснити значення цих понять, звернемося до тлумачного словника, в якому читаємо: Почуття – це специфічні людські узагальнені переживання, задоволення або незадоволення яких може викликати позитивні або негативні емоції. Наприклад, радість, страх, гнів, сором, любов, гордість, впевненість та інші.

Підліткам, на відміну від дорослих, важко виражати свої почуття до близьких та рідних їм людей. Чому так відбувається?

На мою думку, це пояснюється тим, що батьки мало приділяли уваги в дитячому віці. Не отримавши достатньої кількості уваги та реакції батьків на розвиток особистості свого чада, діти починають шукати  відповіді на власні запитання, що дуже притаманні їм у цьому віці, у соціальних мережах, відеоіграх та інших Інтернет-ресурсах. Це може негативно впливати на розвиток дитини та її моральний стан. Адже в всесвітній павутині чимало насилля та жорстокості. У майбутньому такі фактори можуть спровокувати тиранію у реальному часі, суїцид та замкнутість. А коли підліток вже не намагається привернути  увагу дорослих, батьки починають втручатися в їх особисте життя, сподіваючись, що знайдуть там пояснення постійним сваркам та непорозумінням у родині. Підлітки на це реагують гостро, тому що в цей період життя їх емоції практично не контрольовані. Ситуації бувають доволі різними. Насилля у родині теж деструктивно впливає на дитину. Тому потрібно задуматися: чи хочете ви такого життя для своєї дитини, адже є багато варіантів вирішення тих чи інших питань. Насилля не вирішить жодну із ваших проблем, тільки лише ще більше їх поглибить та вплине на психіку молодої людини.

Коли загострюється проблема, молоді люди починають приховувати власне життя та дії від батьків. Зазвичай в їхньому житті з’являються нові компанії «хороших друзів», які токсично впливають на дитину. У когось можуть з’явитися шкідливі звички, наприклад, вживання наркотиків.  Вчиняються:  самогубства, крадіжки, вбивства тощо. Але що ж не зробиш заради прийняття у колективі.

Батьки насправді люблять свою дитину, але не завжди проявляють свою любов до неї:  через роботу, кар’єру та особисте життя, яке завжди готує несподівані випробування. Приховувати власні емоції та почуття – це велика помилка.Не можна мовчати та боятися, тому що є люди, які завжди готові тобі допомогти: твоя родина, близькі друзі, психологи та просто небайдужі. Тому, нам треба частіше виявляти свої почуття та піклуватися про ближніх, це робить їх щасливішими.

Ангеліна ШЕВЦОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 686

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *