Електронна чи паперова книга: плюси і мінуси

10.04.2023

У теперішній час книги є актуальними та доступними для всіх. Кожна людина може зайти в найближчу книгарню чи на онлайнмагазин і вибрати собі книгу на свій смак. Хтось вибирає і рекомендує паперову книгу, а інші – електронні. Тож у тих людей, які тільки починають читати книги, або ж хочуть подарувати її другові подарувати виникає питання: ,, Яку краще книгу купити: паперову чи електронну?”. Щоб обрати, яка з них найкраща, потрібно розглянути плюси і мінуси кожної.

Плюс паперової книги полягає у тому, що не так багато часу проводиш перед екраном, як з електронною. А мінус – коли вимикають світло, не можна почитати. Звісно, можна читати при ліхтарику чи при свічці, але це дуже втомлює очі і через це падає зір. Ще один мінус є у тому, що її можна легко забруднити. Якщо Ви замовляєте книгу онлайн, то доведеться зачекати на неї кілька днів, натомість електронну книгу можна читати відразу після оплати, проте коли отримаєш паперову книгу, можна вдихнути запах новеньких сторінок та, гортаючи книгу, насолоджуєшся не лише сюжетом, а ще й звуком перегортанням сторінок. А ще, якщо не має змоги купити книгу, то можна взяти в бібліотеці, але обов’язково потрібно повернути.

Я віддаю перевагу електронним книгам тому, знаю всі їхні позитивні і не дуже якості. Я вважаю, що в електронній книжці набагато більше плюсів, аніж мінусів. Найвагоміший із них — це зручність. Тому що електронну книгу можна читати будь-де, як тільки з’являється вільна година. Наприклад, коли їдеш у транспорті, спокійно можеш відкрити електронну книгу, проте якщо є шум, то доводиться одягати навушники. Коли збираєшся на відпочинок, не доведеться нести важку сумку книг, щоб прочитати те, що давно хотілося, натомість можна мати все на одному пристрої. Звісно, телефон може розрядитися, але є Powerbank, який може зарядити його. Ще один плюс у тому, що є безліч безкоштовних книг, яких можна просто завантажити і зробити доступними офлайн. Так Ви зможете читати їх, коли не буде інтернету.

Отже, як визначитися, яку книгу вибрати: електронну чи паперову? Кожна з них має свої переваги і мінуси, тому потрібно обрати за своїми уподобаннями, а якщо хочете зробити подарунок, то краще запитати у тієї людини, яким книгам вона віддає перевагу. А також варто запитати і про жанр книг. Адже це є дуже важливим, бо, якщо подарувати людину не цікаву для неї книгу, то їй буде нудно її читати.

 

Оксана КУДАСЮК, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 97

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *