Друкована та електронна книга: за і проти

16.04.2023

Реальність диктує нові правила. Паперова книга сьогодні поступається електронному варіанту компактністю та доступністю. Але хіба свайпи в телефоні, справді, зможуть витіснити атмосферу гортання сторінок нового підручника в осінній вечір з гарячим чаєм?

Електронні книги—реальність та актуальність. Так, це зручно, адже, завантаживши файл, отримуємо доступ до потрібного джерела інформації. Часто електронний варіант підручника є у вільному безоплатному доступі, тому  економічна складова питання також на боці сучасності.

Проте, паперова книга має безліч плюсів. Насамперед, надрукований текст краще відкладається у пам’яті. Очі набагато менше втомлюються при читанні друкованої книги, якщо порівнювати з електронним варіантом. Такий спосіб читання є корисним та дуже атмосферним. Сидячи у легкій прохолоді, коли надворі вечоріє, а в думках крутяться спогади літа, яке вкотре неочікувано швидко промайнуло, теплий напій у місткій чашці та легка для сприйняття художня книга стає чимось надзвичайно чарівним, у такі моменти життя зупиняється, ними насолоджуються.

Але хіба ж паперові книги не залишились у минулому столітті? Зовсім ні, так, є речі у яких вони поступаються, але, здається, людство ще не вигадало надійнішого способу передачі інформації. Великою перевагою друкованої книги є те, що в найпотрібніший момент, вона не вимкнеться, не вимагатиме підзарядки. Але саме такий підручник займає багато місця. Якщо, наприклад, у подорож можна завантажити тисячі книг в електронному варіанті, для друкованих книг потрібне місце, а отже їх кількість обмежена.

Часто люди місяцями чекають коли у каталогах онлайн-магазинів з’являться у продажі книги відомого автора. Тираж підручників обмежений, а отже вистачить не кожному, ціна на книгу висока, а це означає, що далеко не всі можуть дозволити таку покупку, а читати цю книгу можна тільки вдома, бо через розмір її незручно носити. Що ж у цьому випадку з електронним варіантом? Як тільки книга у продажі, за значно меншу вартість у порівнянні з аналогом можна її купити і в наступну ж мить почати читати, не чекаючи доставки. Кількість таких книг нічим не обмежена, а переносити її можна в будь-якому ґаджеті.

Великим недоліком паперової книги є саме папір, адже на виготовлення кожної сторінки потрібна певна кількість деревини. Вирубка лісів дуже шкідлива для планети.

Отже, в обох варіантів є свої переваги й недоліки. Особисто для мене паперова книга є легша та приємніша у сприйнятті, а електронна– завжди під рукою, тому її зручніше використовувати. Вибір точно за кожним, а я використовуватиму два варіанти підручників.

Мар’яна СЕРЕДНА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *