Долина Предків

18.08.2022

Долина Предків

Інколи буває так, що в місті уже набридло бути. Дуже багато шуму, брудне повітря, машини, дороги, світлофори… Хочеться вдихнути на повні груди (і не закашлятись) і чути лише вітер, який шелестить у деревах, та тихий шум річки, що тече поряд…

І щоб не сидіти вдома, в місті, під час літніх канікул та не нудьгувати, я поїхала на Вишкіл Практичного Пластування.

Місце, де три дні і дві ночі ми жили, навчалися, інколи дуркували, назвали “Долина Предків”, бо легенда у нас була про Духа, та й взагалі наш табір називався не табір, а Плем’я, і був у нас Вождь і 10 сімей (тобто гуртків) і в кожної сім’ї свій Духовний Наставник (тобто виховник).

Долина Предків – це пів години ходьби від траси спершу по лісовій дорозі, далі по стежці, яка переходить у непролазні хащі і яри. І ось ви прийдете на чарівну галявину, оточену високими старими деревами, а недалеко буде тепла річка, в якій пізніше кожен, хто не полінується, буде мочити свій головний убір, щоб хоч якось врятуватися від спеки.

Першого дня до вечора ми робили цю галявину комфортною: рівно розклали намети, щоб не заважали ходити, зробили смітники, облаштували кухню, на якій, згодом, будуть готуватися неймовірно смачні сніданки, обіди й вечері. А ввечері був Вогник – це коли кожна сім’я обговорювала день: що сподобалося, а що ні… Я тоді вперше побачила світлячка, він пролетів перед моїм носом і далі у ліс. Це було чарівно.

Наступного дня ми вчилися та дізнавалися щось нове для себе. І коли стемніло, це означало, що настав час для Ватри. Велике вогнище, навколо якого усі зібралися, щоб представити свою сім’ю іншим та поспівати разом. Вкінці, за старим звичаєм, було сіріння – всі беруться за руки, та співають пісню, якій більше ста років.

Останній день був насичений емоціями, адже це був останній день! Було багато подяк, обіймів і, здається, трохи сліз.

Ми вітали одне одного із проходженням вишколу. Також раділи, що провели час разом, жартували, сміялися, ходили по лісу в пошуках дрів, годинами розмовляли вночі…

Цей Вишкіл був для мене як перезавантаження від міського життя. Появилися нові ідеї та сили щоб творити і рухатися далі. Думаю, так би вплинув на мене будь-який вихід на природу з моїми друзями більше, ніж на два дні:)

 

 

Ватра

 

Примітка:

Пласт – Національна Скаутська Організація України

Гурток – об’єднання 5-10 юнаків та юначок

Вишкіл Практичного Пластування – акція, на якій юнацтво вчиться практичних навичок перебування на природі.

 

Ольга КАРПОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 16

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *