Історія — наука, яка вивчає минуле людства, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій.
Ми вчимо історію велику частину свого життя. Спочатку вивчаємо історію у школі та університеті, згодом робимо це самостійно і в залежності від бажання. Але щоразу ми знову і знову повертаємося туди, в далеке минуле нашого народу.
Що дає вивчення історії?Питання, яке ставила сама собі, напевно, кожна людина. Відповідь на нього проста і очевидна – вивчаючи минуле, ми будуємо своє майбутнє, керуючись багатим досвідом поколінням, яке жило за багато століть до нас.
Історію потрібно вивчати, тому що це не тільки наше минуле. Це найбільша цінність, наша основа. Як можна дивитися в майбутнє, виховувати нове покоління без усвідомлення свого коріння самого себе? Адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.
Вивчати свою історію – це цікаво. Цікаво дізнатися про створення свого народу та нації, своєї держави та регіону. Вивчати факти про цікаві історичні події. Знати історію потрібно. Історію ми повинні вивчати для того, щоби знання, які люди накопичували протягом життя, протягом поколінь, протягом тисячоліть, могли бути використані сучасними людьми.
Знаючи історію ми можемо самостійно для себе скласти картину світу, порівняти, що змінилося з того часу, як робили тоді і як зараз. Також якби людей не цікавила історія, ми б не могли побачити різні історичні споруди, тому, що їх би не реставрували. А ще б не будували музеїв, не проводили археологічних розкопок. Ми б не знали досягнень великих людей, не прочитали твори видатних письменників, не побачили вражаючі картини і скульптури. На багато питань так би і не знайшлося відповідей.
І це ще далеко не весь список того, що ми втрачаємо не знаючи історії.
Минуле та майбутнє людства нерозривно пов’язане з історичним процесом. Предметом вивчення історії є сам історичний процес: тобто процес змін, що відбуваються у суспільстві в міру його розвитку у різних сферах.
Знаючи історію, у цій галузі ми можемо відстояти власну думку, сказати правду, коли іншим говорять брехню.
Ольга МАРТИНИШИН, випускниця Школи універсального журналіста