Для чого потрібно вивчати власну історію?

30.07.2021

Для чого потрібно вивчати власну історію?

Сьогодні ми живемо в епоху, коли без гаджетів майже нікуди. Інформацію люди беруть із інтернету та книг, а роботи та електронні прилади стали звичним явищем! Кожного дня ми чуємо новини про відкриття зірки, зведення нової споруди рекордсмена та запуск нового космічного корабля. І все це зроблено  для покращення нашого повсякденного життя.

На сторінках книг з історії, ці дати та назви можуть здатися непотрібними та мізерними, але історики з цим незгодні!

Деякі люди вивчають історію як хобі, а інші вважають її сенсом життя. Мені не подобається урок історії та історія в цілому, але ця тема мене дуже зацікавила!

Історія – це наука, що вивчає минуле. Читаючи просту біографію письменника, ви вже вивчаєте історію про цю людину та його твори.

Історія – це не просто перелік назв і дат! Це весь досвід наших предків, на якому вони навчалися. Наприклад, Богдан Хмельницький вважав що Україна має входити до складу Речі Посполитої. На жаль, помилка заважала розвиватися державі, але гетьман усвідомив це незадовго до смерті.

Багато українських письменників, такі як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та багато інших, в своїй творчості писали про любов до своєї країни по при заборони Царської Росії щодо творів українською! Вони мріяли про незалежність рідної держави, але на той час це було неможливо!

Із усіх історичних фактів лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи  інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору , кожна з яких є по-своєму цінною.

Зараз ми теж пишемо свою історію. Те, що було вчора, сьогодні відійшло у минуле. Проте багато подій можуть відбутись і зараз. Кривава війна, про яку ми бачили багато фільмів, може повторитися і зараз. Щоб цього не трапилося, потрібно знати своє минуле.

Історія – дуже складна наука. Для її вивчення потрібно багато часу та знань. Вона дає змогу пізнати власне минуле і передбачити майбутнє!

Олександр ОМЕЛЬЧУК, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 43

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *