Для чого ми вивчаємо рідну мову?

18.03.2023

Для чого ми вивчаємо рідну мову?

Українська мова є одною із найкращих, наймелодійніших мов на землі. Як багато є гарних українських слів, фразеологічних висловів, епітетів, метафор, порівнянь, чудових прислів’їв, приказок, скоромовок, казок.Також її вважають складною та багатогранною. Вона популярна своїми гарними народними піснями, творами усної народної творчості. Наш народ протягом багатьох віків творив та захищав мову, боровся за її збереження.

Мова несе мудрість і розум наших предків, які передали їх через покоління, культуру, пісні, легенди, перекази. Наша мова пройшла через тяжкі часи для неї, її неодноразово намагалися знищити. Подолавши всі еволюційні зміни, мова стала такою, якою ми її сприймаємо зараз, якою користуємося у сучасному світі.

Нині більшість з нас у побуті спілкується російською мовою. Якщо зникне мова-зникне  народ. Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ.

Саме мова об’єднує народ та відрізняє його від інших націй. Ніхто не забороняє людям спілкуватися в побуті тією мовою, яка їм більше до вподоби, але не потрібно забувати любов до рідної мови, адже вона починається з самого дитинства, з перших днів існування. Потрібно цікавитися своєю історією, поважати культуру, цінувати та знати рідну мову.

У всі часи існувала величезна кількість українських письменників, які прагнули показати всім, що мова для нас є дуже важливою. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка не тільки описували важливість мови для народу, а й прагнули, щоб у всіх читачів виникло бажання читати, писати і розмовляти українською мовою. Сьогодні українська мова звучить у багатьох країнах світу.

Тому ми повинні берегти нашу рідну мову. Недарма у шкільній програмі так багато уваги приділяють саме предметам з мови. Нас із першого класу навчають різноманітних правил спілкування. На уроках ми вивчаємо як правильно розмовляти, писати, складати діалоги. Найбільшу увагу приділяють граматиці та правилам правопису.

Ми повинні зберегти та захищати свою рідну мову від тих, хто хоче її змінити або знищити. Потрібно передавати через покоління. Тому ми не маємо забувати, де ми проживаємо, повинні прагнути розмовляти, писати рідною мовою, адже ми — українці, які проживають у сильній та незалежній країні Україна.

 

Богдана КОРЖОВА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *