Дельфіни – розвага для людей

10.06.2021

Дельфіни – розвага для людей

“Мене звати Стів. Таке ім’я при народженні мені дала мила матуся. З перших днів свого життя я погано володів плавниками, але завдяки зусиллям мами я почав добре плавати. Коли ми разом плавали, я зловив себе на думці, що справді щасливий, маючи таку турботливу матір. Але вмить моє щастя було зруйновано…”

Дорогий читачу, ти можеш не читати далі, якщо не наважуєшся поринути душею в цю історію.

“Коли я мчався за рибкою, я віддалився від матері. Через мить  почув її нестерпно пронизливий до болі крик. Злі люди зловили мою матусю сіткою, яка поранила її шкіру. Вона була зроблена з колючого матеріалу. Я хотів звільнити маму, розгризти зубами сітку. Я плив до неї з такою швидкістю, з якою ніколи не плавав. Але я не встиг. Я востаннє побачив її ніжні очі. Тепер я роблю все сам: снідаю, засинаю. Я відчуваю себе самотнім. Мені не вистачає рідної істоти. Я щодня докоряю собі за те, що відплив так далеко і не встиг її врятувати. Я би все віддав, щоб бути поруч із мамою”.

Це історія дельфіна Стіва. Його маму забрали до дельфінарія. Її тримають у неволі, в умовах, які нібито створені для дельфінів. Але вони пірнають до двохсот метрів, долають до ста шістдесяти і живляться свіжою рибою. Ще, як і люди, вони мають сім’ї. Тому дельфінарій для них, як в’язниця. Цих тварин примушують стрибати у кільця, робити різні трюки. Щоб вони це робили, використовують різні,на жаль, погані методи.

Таких приміщень для дельфінів в Україні приблизно 20. Мати Стіва – одна з більшості жертв розваг людей.

У наш час є море забав на різний смак. Чому ж люди вважають життя тварин однією з них? Мені знається, якщо ми замислимося над цим, то припинимо віддавати купу грошей за знущання над братами нашими меншими. Якщо відвідувачів у дельфінаріях стане мало,  тоді добро подолає зло, і дельфіни будуть на волі.

Не купуй квиток у дельфінарій, будь тим, хто зберігає родини тварин і  їхні життя.

Діана ЖИТНИК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 38

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *