Де знайти натхнення?

10.06.2021

Де знайти натхнення?

Як на мене, натхнення – це щось специфічне. Придумане та нав’язане людьми. Далеко не у всіх сферах його можна застосовувати. До прикладу – хірург. Він не може відкласти операцію з видалення злоякісної пухлини, просто через те, що в нього немає мотивації або натхнення. Вчитель, завдання якого донести матеріал до учнів, не може просто піти з уроку, через своє небажання працювати.

Інша справа, якщо людина працює творчо. Таким людям натхнення потрібно завжди. І творча особа – це людина, яка вміє його знаходити, добувати. Бачити натхнення там, де це здається неможливим.

Джерел натхнення є безліч: любов (до своїх батьків, друзів, другої половинки), книги, свіже повітря, люди, їжа. Загалом – все, що нас оточує. Повсюди є натхнення.

Але чомусь ми часто виправдовуємо небажання працювати тим, що в нас недостатньо джерел мотивації. От, мовляв, коли знайду в стрічці інстаграму надзвичайно надихаючу картинку, тоді і піду робити уроки. А зараз мені легше лежати, “зависати” в соцмережах.

Безперечно, іноді бувають моменти, коли нічого не хочеться, тільки розмірковувати над своїм життям, депресувати. Кожен має право на прожиття таких моментів. Дайте волю своїм думкам. Але встановіть для себе межі. Наприклад: “Сьогодні, завтра я нічим не займаюсь, тільки лежу під теплим пледом, але вже через два дні, я прокидаюсь і починаю продуктивно працювати”. І в таких випадках, якщо у вас є справжнє бажання, та сила волі, вам не доведеться шукати джерела натхнення, вони самі до вас прийдуть.

Але ж згадайте ті моменти, коли вас переповнює мотивація. Коли ви подивилися хороший фільм, поспілкувалися з хорошою людиною, прогулялися на свіжому повітрі. Хочеться звернути гори. Зробити безліч корисних справ.

Що надихає особисто мене:

  • Прочитання хорошої книги
  • Прогулянка, перебування наодинці з природою
  • Музика (особливо український фольклор в сучасній обробці)
  • Люди (різні, з кардинально різними поглядами)

Є дуже багато речей, які можуть вас надихнути. Головне – вловити цей момент.

 Я пишу цей текст у блокноті, сидячи на своєму улюбленому місці. Це місце – берег річки Случ, яка протікає через наше село. Відвідую це місце майже щодня. Здавалося б, нічого особливого, всього лише берег річки. Але саме ця місцевість надихає мене, як ніщо інше. Просторе небо, спів пташок, зелена травичка, спокійна течія річки – все це заклопотані люди часто не помічають. Просто проходять повз, у пошуках вирішення своїх проблем.

Якими б занепокоєними ви не були б, не забувайте про те, що вас оточує. Приділіть хоч хвилинку усамітненню з природою. Дуже часто саме в таких банальних речах і ховається те саме, натхнення, яке всі шукають  НАТХНЕННЯ.

Галина ЗАНОЗОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 93

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *