Де закінчуються права і починаються обов’язки?

18.09.2021

Де закінчуються права і починаються обов’язки?

Суспільство збудовано таким чином, що кожна людина має свої права та обов’язки. Але що це означає?

Право – це міра свободи і рівності, що встановлюється державою з метою регулювання суспільних відносин і гарантується її примусовою силою.

Обов’язок, у свою чергу – те, чого треба беззастережно дотримуватися, що слід безвідмовно виконувати відповідно до вимог суспільства або виходячи з власного сумління.

Отже, кожна людина має право на певні дії, але вона ще обмежена певними обов’язками. Але навіщо існують обов’язки? Найголовніша причина – обмеження людських дій. В кожному великому суспільстві люди має свої ролі – громадянин певної країни, син, працівник, учень, батько, водій і т.д., і кожна роль має свій список обов’язків, а права це насамперед все, що не забороняється обов’язками. Наприклад в збірці законів кожної країни існують положення про заборонені дії, такі як вбивство, грабіж, насильство і т.д. Порушення будь-якого обов’язку супроводжується покаранням, яке залежить від тяжкості порушення. Якщо ти не почергував після уроків, то отримаєш застереження й будеш змушений чергувати наступного дня. Але якщо ти поб’єш та пограбуєш людину на вулиці, то будеш притягнутий до кримінальної відповідальності й потрапиш за грати. Наймаючись на будь-яку роботу, ти маєш перед собою певний список дій, які зобов’язаний виконувати для отримання заробітної плати. Обов’язки існують для збереження суспільного спокою, адже без обмежень людина могла робити все що завгодно, не думаючи про інших членів суспільства.

Отже пам’ятайте про те, що ви маєте певний набір соціальних ролей, що несуть за собою обов’язки, які ви повинні виконувати. Це будує спокійне та мирне суспільство. А що ж до прав? Права встановлює держава й зобов’язана виконувати їх. Тобто, ви, як громадянин маєте обов’язки перед державою, але й держава має обов’язки перед вами, що називаються правами. Тому пам’ятайте як про свої права, так і не забувайте про свої обов’язки, саме так ми можемо підтримувати прогресивний розвиток нашого суспільства.

Віталій БУЛЬБА, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 73

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *