Де закінчуються права і починаються обов’язки

15.09.2021

Де закінчуються права і починаються обов’язки

Кожна людина має права. Серед основних: громадянські, політичні, економічні, соціальні, екологічні, культурні, сімейні. Проте важливо чітко розуміти їхні межі.

Права людини – це система правил для комфортного і вільного існування людини. Кожен має можливість дізнатися про це в Конституціїї України.

Обов’язки – це сукупність зобов’язань людини перед іншими. У найрізніших сферах життя є свої обов’язки.

Наприклад, проаналізуємо трудову діяльність. Це невід’ємна частина життя кожної зрілої людини, тому тема є актуальною.

Під час працевлаштування, робітник має знати свої права і права працівників ,з якими він має вирішувати питання. У статті 43 Конституції України закріплене «право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». Проте маючи власні права, людина повинна дізнатися про обов’язки працюючого. Якщо заробітна плата надається кожного місяцю та залежить від кількості зробленої праці , то робітник зобов’язаний дотримуватися правил. А якщо керівництво порушує права працівника , прописані у Конституції України, тоді робітник має право звернутися у судові органи для вирішення конфліктної ситуації.

Ще одна група прав – екологічні. Кожен має право на прогулянку у зоопарках , парках та у громадських місцях, але права нагадують «Про охорону навколишнього природного середовища» (статті 9-12). Проте якщо в обов’язки відвідувача внесені певні правила та настанови, то їх необхідно дотримуватися. Наприклад , прогулянка з тваринами заборонена. Це обов’язок кожної людини , який підкреслений адміністрацією.

У сучасному світі необхідно розуміти різницю між правами та обов’язками, щоб комфортно взаємодіяти із іншими.

Анна ФІЛАНЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 49

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *