Дарвін, Ніцше, Гітлер і ми

17.03.2023

Дарвін, Ніцше, Гітлер і ми

Вивчаючи праці філософа Ніцше, я побачив цікавий зв’язок між ним та біологом Чарльзом Дарвіном,  диктатором Адольфом Гітлером. Вони не були знайомі, проте…

Чарльз Дарвін у своїй основній праці «Походження видів шляхом природного відбору» (1859 р.) виклав теорію еволюції, суть якої в тому, що людина — це розумна тварина, яка походить від мавпи. Дарвін пояснював це природним відбором: сильні виживають, а слабкі вимирають. За його логікою, домінування сильного індивідууму призвело до розвитку та формування сучасної людини. Біолог Дарвін протиставив свій погляд біблійному вченню про створення людини Богом.

Через 20 років німецький філософ і письменник Фрідріх Ніцше застосував теорію еволюції та природного відбору Дарвіна до соціальної сфери. Він писав, що сильна людина покликана домінувати над слабкою, повинна подолати співчуття, добро, сором, совість і тим самим стати вищою за всіх. На його думку, культура та мистецтво повинні замінити релігію. Він писав: “Бог помер, ми вбили його”; «Того, хто падає- підштовхни». Останні 10 років життя Ніцше провів у будинку для душевнохворих і був зовсім неосудним. Однак його книги стали дуже популярними по всій Європі і справили серйозний вплив на сучасників. Я також захоплено читав і вивчав його книги: “Так казав Заратустра”, «Антихрист» та інші. Вони розірвали і заплутали мій розум і моє життя, позбавляли мене миру і радості.

Ніцше помер у 1900 році, але його безбожні книги та ідеї блукали світом і вселялися в уми людей. Через 30 років він став вважатися одним із головних філософів нацизму.

Гітлер був лідером фашистської Німеччини 30-40 років ХХ століття. Він був ініціатором Другої світової війни, у якій загинули десятки мільйонів людей. Гітлер знищив  шість мільйонів євреїв.

Друзі, ви бачите цей зв’язок? Безбожна ідея біолога Дарвіна, розвинена філософом Ніцше в соціально-політичній сфері, була застосована Гітлером на практиці. Найбільша катастрофа ХХ століття почалася, таким чином, з ідей письменників XIX століття.

Які висновки ми можемо зробити з цього? По-перше, будьте обережні зі своїми думками та ідеями. «Найбільше, що зберігається, бережи серце твоє, бо з нього джерела життя» (Пр. 4:23). По-друге, будьте обережні з книгами, які ви читаєте, та ЗМІ, які слухаєте. «Усяка неправда є гріх» (1 Ів, 5:17), Будьте віруючими, а не невіруючими, не обманюйте самих себе.

Бог є! Він живий! Він любить нас! Ісус прийшов у цей світ, щоб дати нам мир і прощення гріхів, але люди розіп’яли Його. Однак Ісус воскрес, і Він сьогодні живий. Він любить кожну людину.Люди й сьогодні відмовляються від Бога. Вони відкидають істинного Бога, ставлячи на Його місце себе. Вони прагнуть самі вирішувати, що є істина, а брехня. Сучасний лібералізм, безбожність, гріховність і атеїзм – це передумови майбутнього горя.

Світ, який відмовляється від Бога, перетворюється на пекло на землі.

 

Микола ДАНИЛЕНКО, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 12

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *