Чому є люди, які недолюблюють книги?

28.01.2023

Чому є люди, які недолюблюють книги?

Якби на вулиці раптово хтось постав перед вами із запитанням, що таке книга, якою була б ваша відповідь?. Можливо, щось банальне, до прикладу: «Це набір друкованих ,писаних чи ілюстрованих аркушів, зазвичай скріплених з однієї сторони».

Проте, якщо  це ж запитати у справжнього книголюба, то ви почуєте жваву розповідь про неймовірні історії, які можна почитати на аркушах цього чуда. Дізнаєтесь, яка книжка є його улюбленою і чим вона торкнула душу. Ця розповідь буде натхненна порівняннями гарних книжок із поганими і тим, наскільки велика різниця між друкованою та електронною книгою. То чому відповіді двох людей так різнитимуться? Чому одна частина людства просто шаленіє від книг і історій, вилитих на папері, а інші знаходять їх нудними та нецікавими  і віддають перевагу мультиплікації чи фільмам?

На ці питання досить важко дати точну і однозначну відповідь. Із своїх спостережень можу додати , що це залежить від типу людини. Ті, хто захоплюється книгами, читаючи їх ,ніби  переглядають фільм ,але відчувають певні ситуації глибше через різні літературні засоби та гру слів. Та є люди, які не можуть уявити всю картину сповна, і задля хоч якогось розуміння історії шукають зображення, які допоможуть їм зануритись у атмосферу прочитаного. Саме такі особи не можуть сповна захопитись книгами і тому надають перевагу фільмам , де ситуацію і персонажів обіграли і уявили за них , а вони можуть просто насолоджуватись грою акторів які  в змозі  передати сенс, який закладений у фільмі. Думаю, уяву і любов до книг можна розвинути ще з дитинства , коли малюк лишень пізнає світ. В майбутньому це дасть змогу змальовувати в уяві різного роду ситуації та не нав’язуватись на чужу думку. Мислити творчо та тверезо. Ці вміння, розвинуті із малечого віку, стануть неймовірною допомогою в житті дорослому.

Але так чи інакше примусити людину любити книгу неможливо, як би рано ви це не намагались зробити , адже всі ми різні. Саме наша неповторність і робить нас людьми.

 

Надія ГУНЬКАЛО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 17

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *