Якби на вулиці раптово хтось постав перед вами із запитанням, що таке книга, якою була б ваша відповідь?. Можливо, щось банальне, до прикладу: «Це набір друкованих ,писаних чи ілюстрованих аркушів, зазвичай скріплених з однієї сторони».
Проте, якщо це ж запитати у справжнього книголюба, то ви почуєте жваву розповідь про неймовірні історії, які можна почитати на аркушах цього чуда. Дізнаєтесь, яка книжка є його улюбленою і чим вона торкнула душу. Ця розповідь буде натхненна порівняннями гарних книжок із поганими і тим, наскільки велика різниця між друкованою та електронною книгою. То чому відповіді двох людей так різнитимуться? Чому одна частина людства просто шаленіє від книг і історій, вилитих на папері, а інші знаходять їх нудними та нецікавими і віддають перевагу мультиплікації чи фільмам?
На ці питання досить важко дати точну і однозначну відповідь. Із своїх спостережень можу додати , що це залежить від типу людини. Ті, хто захоплюється книгами, читаючи їх ,ніби переглядають фільм ,але відчувають певні ситуації глибше через різні літературні засоби та гру слів. Та є люди, які не можуть уявити всю картину сповна, і задля хоч якогось розуміння історії шукають зображення, які допоможуть їм зануритись у атмосферу прочитаного. Саме такі особи не можуть сповна захопитись книгами і тому надають перевагу фільмам , де ситуацію і персонажів обіграли і уявили за них , а вони можуть просто насолоджуватись грою акторів які в змозі передати сенс, який закладений у фільмі. Думаю, уяву і любов до книг можна розвинути ще з дитинства , коли малюк лишень пізнає світ. В майбутньому це дасть змогу змальовувати в уяві різного роду ситуації та не нав’язуватись на чужу думку. Мислити творчо та тверезо. Ці вміння, розвинуті із малечого віку, стануть неймовірною допомогою в житті дорослому.
Але так чи інакше примусити людину любити книгу неможливо, як би рано ви це не намагались зробити , адже всі ми різні. Саме наша неповторність і робить нас людьми.
Надія ГУНЬКАЛО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”