Чому слід читати книги іноземною мовою?

29.11.2022

Чому слід читати книги іноземною мовою?

Книги стали для нас настільки невід’ємною частиною життя, що мало хто буде це заперечувати. Ми читаємо, щоб відволіктися від буденних проблем, для задоволення або самоосвіти. Звісно, література приносить безмежну користь, проте, на мою думку, читання нерідною мовою має ще більше переваг. Розгляньмо їх.

Перш за все, книги є невичерпним джерелом знань та найкращим способом саморозвитку, зокрема коли це стосується іноземних мов. Їх вивчення є однією з рушійних сил успіху, оскільки вміння комунікувати з представниками різних національностей є важливим для людини сучасного суспільства. Розуміння написаного тексту – це базова навичка, яку повинен мати кожен, хто націлений на оволодіння нової мови. Що, як не художня література, є найефективнішим способом цього досягти? Адже, читаючи обраною мовою, ви маєте більшу ймовірність її опанувати.

Окрім того, ви отримаєте можливість читати твори в оригіналі. При перекладі втрачаються тонкощі, деталі, особливості, які не до кінця можна передати. Існує безліч слів, які іноді не мають еквівалентів у інших мовах, що не дозволяє нам повністю зануритися у написану історію. Щоб цілком насолодитися майстерністю письменника, варто читати тою мовою, якою книгу було написано, незважаючи на труднощі, які можуть виникати. Я впевнена, навіть є люди, які вивчають мову спеціально для того, щоб прочитати улюблену книгу в оригіналі. Погодьтесь, це розумно, оскільки таким чином можливо поєднати корисне з цікавим.

Також однією з переваг є тренування роботи мозку. Дійсно, читати нерідною мовою буває складно, адже ми звикли перебувати в комфортному для нас середовищі. Проте, наш мозок працює вдвічі активніше, коли ми робимо щось незвичне для себе. Це дозволяє покращити пам’ять та здатність адаптуватись, що є значущими вміннями, якими кожен прагне володіти. Не менш важливим є розвиток критичного мислення. Отже, ви отримуєте купу бонусів для свого мозку, які лишніми однозначно ніколи не будуть.

Зрештою, література як рідною, так і іноземною мовою має безліч переваг та жодного недоліку. Якщо ви прагнете постійно розвиватись та досягати більшого – читайте книги. Тоді щасливе, яскраве та усвідомлене життя – гарантоване.

 

Марія ЦАПУШЕЛ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 12

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *