Чому потрібно вивчати власну історію?

23.10.2021

Чому потрібно вивчати власну історію?

Історія нашої нації більше схожа на пригодницький роман, ніж на дійсність. Наш народ завжди потерпав наругу від країн-сусідів, які зазіхали на нашу територіальну цілісність. Для нас, важливо вчитися на помилках минулого, щоб забезпечити своє майбутнє і збудувати успішну та незалежну державу. За всю нашу багаторічну історію ми постійно терпіли знущання, чого тільки не пам’ятає Україна: зради, обмани, війни, повстання, поневолення, геноциди, грабунки тощо. І завжди нашим негодам була одна причина – наше бажання знайти союзника, братський і дійсно вірний народ.

Я зараз навчаюся в 9 класі і за весь час вивчення історії України я помітив лише декілька дійсно вдалих договорів із  нашими споконвічними сусідами, Польщею та Росією. Кожна спроба розгледіти в них союзників закінчувалася фатально, а одного разу це навіть «розірвало» Україну на дві частини, які наші потенційні союзники зрадницьки загарбали і нам знову довелося роками відновлювати сувернітет. Про щось домовитися можна було лише після війни, яку ми перемагали. Проте не довго тримали наші опоненти слово.

Ось так, впродовж років, ми довіряли, а нас зраджували. Та не тільки тоді, а й тепер, коли здалося, що все позаду, нас знову б’ють у спину, знову залишають ні з чим і знову пообіцявши вічний мир – нападають.

Я задумався, чи варто повторювати одні і ті самі помилки? Історія немовби кричить нам: «Обман!». Варто було лише повернутися і побачити, що цього разу буде так само як і завжди. Наша історія іде по спіралі. Саме тому варто вивчати її, щоб бути готовим до наступного удару долі і дати гідний опір, щоб доказати усім, що ми – могутня і незалежна нація, нація Героїв!

Олег ЮСЬКЕВИЧ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 8

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *