Чому ми ставимося до себе так важко?

22.01.2023

Чому ми ставимося до себе так важко?

Прямо зараз у вас є все, що вам необхідно, щоб впоратися з усім, що світ може кинути у вас.
Брайан Трейсі

Трагедія полягає в тому, що так багато людей шукають упевненості в собі і самоповаги скрізь, але не всередині себе, і тому вони зазнають невдачі у своїх пошуках

Натаніель Брандес

 

Усі ми звичайні люди. Не важливо, ми з бідної сім’ї чи із багатої, чи можемо ми дозволити собі поїхати за кордон на відпочинок чи ні. Ми люди, які прагнуть до звершень, пригод, та крім цього, молимося, щоб нічого не стало нам на заваді, і щоб ми були найкращими. На жаль, досить часто, все іде не так, як ми цього хочемо…

Помилки – чудова річ, яка стимулює нас до покращення. Але так чи інакше, ми забуваємо про це, і навіть саме слово «помилка» лякає нас. Лякаємося того, що щось піде не так, що інші нас засміють, що втратять віру в нас. Через це у нашій голові зароджуються таргани, позбавитися від яких досить важко. Такі думки виникають у людей через комплекси,  низьку самооцінку, залежність від поглядів інших і невіру в себе.

Якщо невдачі іншої людини ми можемо поспівчувати (або зрадіти), то собі нам важко пробачити. Важко визнати, що ми не праві, і що зазнали поразки. Адже багато хто із нас є перфекціоністом, людиною, яка прагне досконалості, і ні в якому разі не хоче допуститися помилки. Але такого не буває, бо все життя це суцільні американські гірки. Одного дня ми щасливі, бо все добре, а іншого – занепадаємо духом і картаємо себе, коли програємо.

Через це ми починаємо втрачати самих себе. Чомусь в інших людях, як нам здається, самі достоїнства, а в нас – недоліки. Тому ми інколи шукаємо проблеми в інших, щоб зарадити собі. Хоча ми знаємо, не буває ідеальних людей, які тільки перемагають і добиваються нових висот з кожним днем.

Ми прості люди, і не можемо увесь час боротися за нові вершини. Іноді ми повинні загальмувати, дати собі волю, переосмислити щось. Зрозуміти, що життя не перетвориться у казку за один день, що кожен день не буде приносити задоволення. І щоб добитися чогось, ми повинні іти до цього не звертаючи уваги на інших. На те, що хтось уже давним-давно чогось добився, а ти все ще тут, і зазнаєш невдач.

Тільки ти знаєш самого себе, і тільки ти зможеш собі допомогти, коли будеш на самому дні! Тому не потрібно порівнювати себе з іншими, не потрібно гнатися за досягненням своєї мрії, не потрібно прагнути бути ідеальним. Навпаки, потрібно прагнути, щоб ви знайшли гармонію у собі, йшли за своїми цілями у своєму темпі, не поспішаючи, і зрозуміли, що теж чогось варті, достойні. Вірте у себе і у свої здібності, коли всі інші втратять надію у вас, бо людина, яка завжди залишиться з вами – це ви самі!

 

Іванна СТАНКОВИЧ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 6

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *