Саме за допомогою новітніх технологій ми можемо вирішувати більшість питань, не виходячи з дому. За допомогою багатьох соціальних мереж люди мають змогу спілкуватись один з одним, обмінюватися фотографіями, відео, слухати музику, дивитися фільми різних жанрів, читати книги та й взагалі отримувати достатньо необхідної інформації. Можна замовити їжу чи будь-який інший товар, натиснувши кнопку на екрані.
Та чи може “віртуальне” спілкування цілком замінити живе? На це питання не можна дати однозначної відповіді. З одного боку, Інтернет й справді став незамінним в повсякденному житті і спілкуванні. Ми можемо комунікувати з друзями, родичами і колегами, що знаходяться в інших містах чи навіть країнах. Дуже зручною є можливість зв’язатись з близькими, якщо виникне необхідність дізнатися про те, як вони себе почувають чи який у них настрій. В Інтернеті без проблем можна знайти однодумців, вільно спілкуватися. Це чудовий спосіб знайомств для тих людей, які не змогли б у реальному житті просто підійти та познайомитись.
Навчання в онлайн-режимі значно економить час і гроші, а велика кількість безкоштовних та платних курсів на просторах Інтернету дає можливість знайти відповідного фахівця і обрати потрібну тему.
І все-таки віртуальне спілкування має достатню кількість мінусів. У сучасному світі люди приділяють занадто багато часу комп’ютерним іграм і соціальним мережам, що негативно впливає на стан нервової системи. Це призводить до безсоння, уникнення реальних проблем, втоми, апатії та навіть нерідко — депресії.
Ми часто почуваємось дискомфортно, якщо забули вдома телефон, хвилюємось, що можемо пропустити важливе повідомлення чи дзвінок. Усе це говорить про достатньо серйозну залежність від гаджетів, особливо серед молоді.
Той, хто звик постійно переписуватись онлайн, досить швидко втрачає інтерес до живого спілкування, не здатен до висловлення емоцій, окрім як за допомогою смайликів. Через соцмережі неможливо побачити справжні почуття співрозмовника, а зрозуміти справжні душевні переживання можна тільки перебуваючи поруч з людиною.
Однак кожен сам для себе обирає, що для нього важливіше: спілкування вживу чи он-лайн, оскільки все дуже індивідуально. Наприклад, для інтровертів спілкування онлайн — це часто найкомфортніший спосіб спілкування, а для людей із низькою самооцінкою — можливість її підвищити, оскільки так вони можуть поводитися сміливіше.
Ірина ДИБСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”