Чи завжди треба говорити правду?

18.09.2021

Чи завжди треба говорити правду?

Чи завжди потрібно говорити правду? Мабуть, кожна людина хоч раз у своєму житті замислювалася, сказати правду чи брехню.

Звісно, батьки нас  виховували чесними  та щирими.   Є різні ситуації, коли саме неправда може зберегти людину або ж дружбу. Брехнею можна зруйнувати довіру.  Щиру людину завжди поважають та цінують. Тому краще сказати правду. Однак, є ситуації, де правда може зашкодити. Наприклад, якщо подруга запитала тебе, чи гарно вона малює, ти ж не скажеш, що ні, бо цим образиш її, а скажеш неправду.

«Краще гірка правда, ніж солодка брехня» –  здавна народна мудрість переконує, що краще сказати правду, якою вона б не була. На мою думку, брехня для блага виправдана. Завше треба думати, як вплинуть твої слова на іншу людину, чи не заподіють їй шкоди. Водночас викрита неправда може суттєво вплинути на стосунки із іншими. Тому щоразу треба усе добре обміркувати.

Постійне використання брехні є неприпустимим. Люди можуть назавжди втратити довіру до вас, і  повернути її стане майже неможливим. Недоговорювати щось – теж вважається брехнею. Прикро, коли неправду кажуть люди близькі. Трапляється, краще промовчати, ніж вразити прикрим словом. Бо стосунки зруйнувати дуже легко.

На мою думку, все залежить від ситуації та людини, як саме ту чи іншу інформацію хтось озвучить. Щоразу маємо обирати, як саме вчинити, що сказати, коли змовчати. Головне – думати про  наслідки, як людина сприйме це.  Правда буває не завжди приємною. Але – це правда. Зараз  світ складається з суцільної брехні. Вірних та щирих людей постійно бракує. Тому цінуйте своїх близьких, бо саме вони завжди скажуть вам правду.

Олександра БОБОНИЧ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 88

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *