Чи потрібно в підлітковому віці займатися спортом?

26.03.2023

На мою думку, чимало дітей задумувалися над цим. Отож, розкладемо це по поличках.

Є чимало міфів, які стверджують, що займатися легкою та важкою атлетикою в ранньому віці – шкідливо для здоров’я. Ці міфи є неправдиві, бо коли підлітки займаються будь-яким спортом, то в них покращуються: м’язи, витривалість, імунітет, опорно-рухова система, реакція, серце, здоров’я в цілому. Також користь спорту проявляється в психічному, емоційному, фізичному планах.

Інша мова йде тоді, коли дитина займається важкою атлетикою, наприклад підніманням штанги. До цього потрібно ставитися набагато серйозніше. Бо до занять таким видом спорту у дитини повинна бути серйозна фізична підготовка. Я частково погоджуюся, що важка атлетика може бути шкідлива для дитини тільки тоді, коли йде неправильне виконання техніки. Наслідком такої недбалості може бути грижа, розтяжка, вивих і т.д.

У своїй роботі хочу згадати один міф:«Коли підліток займається спортом, в якому є навантаження на м’язи, то всі поживні речовини і гормони надходять до м’язів, тому дитина не може рости». Мені цікаво хто придумав таку маячню. У всіх людей в підлітковому віці є гормонний дисбаланс: хтось не швидко росте, а хтось навпаки, в когось швидко проявляються статеві ознаки, а в когось пізно. Гормонний баланс стабілізується до 16-17 років, тому за це не потрібно перейматися.

На мою думку, найкращий вид спорту – баскетбол, бо коли людина займається цим спортом, то працюють всі м’язи і не може бути такого, що верхня частина тіла має розвинені м’язи, а нижня таким пишатися не може, або навпаки. Наслідком таких дисбалансів будуть проблеми з опорно-руховим апаратом, будуть розвиватися такі хвороби: сколіоз, сутулість, кругла спина і т.п. Можу навести приклад з особистого досвіду: в мене є сколіоз, і я записався в секцію баскетболу, щоб м’язи були однаково розвинені, і мені це сильно допомогло.

Кожен собі подякує у старості, якщо буде займатися спортом, бо ви зменшуєте ризик хвороб пов’язаних  із серцем, опорно-руховим апаратом, очима. Як кажуть, у старості вилізає боком через помилки юності.

Є багато видів спорту на всі смаки: плавання, баскетбол, гімнастика, футбол, волейбол, гандбол, джимбар (спорт на перекладині), атлетика важка, атлетика легка, бокс, дзюдо, карате, вільна боротьба, теніс, настільний теніс, тріатлону, велоспорт, навіть відвідування тренажерного залу.

Дійшла черга до відповіді на головне питання.

Моя відповідь – так, спортом важливо і корисно займатися, ця діяльність є невід’ємною частиною нашого життя.

 

Дмитро МАЙДАННИК, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 27

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *