В Інтернеті та в реальному житті сперечаються про доцільність нокдауну. Так от, чи справді він потрібен?
Більшість населення негативно сприймає подібні заходи протидії COVID-19. Звучить чимало критики. Найпоширенішими є такі коментарі: «Який сенс локдауну після новорічнихсвят?», «Кількість хворих щоденно зменшується – навіщо закривати навчальні заклади, розважальні центри та ін.?», «Навряд чи хтось буде дотримуватись обмежень. Деякі закиди раціональні. Під час свят в гостях збиралися люди з різних куточків країни. Хвороба могла поширитись у декілька разів швидше. Але зараз це підтвердити, звичайно, неможливо. Тому, на мою думку, для безпеки наша влада ввела локдаун.
Сприйняття людей. Суспільство перестало так сильно боятись вірусу. З одного боку – це добре. Іноді, чим більше чогось боїшся – тим швидше з тобою те трапляється. Але власною безвідповідальністю ми лише погіршуємо ситуацію. Та й чого гріха таїти? Всім набридло сидіти вдома. Майже рік домашнього перебування став для багатьох справжньою мукою. Люди хочуть прожити життя, а не просидіти його в чотирьох стінах.
Один з головнихмінусів локдауну – дистанційне навчання. Хтось в захваті від нього, а дехто навпаки – повністю в ньому розчарований. У містах, зазвичай, таке навчання проходить «на ура!». Учні вчасно виходять на зв’язок, немає проблем з добиранням до школи, вони покращують свій режим сну, висипаються. Прекрасним додатком до уроків онлайн є те, що ми вчимось працювати з комп’ютером, а в майбутньому нам ці вміння стовідсотково знадобляться. А як відбувається дистанційне навчання у селах та невеликих містечках? Хоча в нас час не є проблемою знайти підходящий смартфон для навчання, багато дітей просто не можуть дозволити собі такої розкоші. На жаль, є малозабезпечені сім’ї, більшість із них проживають саме в селах. Проблема із забезпеченням дітей гаджетами залишається невирішеною.
Тож, карантинні обмеження мають чимало недоліків. Але зрозуміло, що все не робиться просто так. Одні запевнені, що вірусу взагалі не існує, а це просто видумка; дехто думає, що це «політичні ігри», покращення економіки; хтось переконаний: коронавірус – це так зване покарання для людства. Ніхто не знає напевне. Кожен висуває свої версії.
Всі ці мінуси може перекреслити один великий плюс. Природа навколо нас оживає. Під час карантину стан навколишнього середовища значно покращився. Пандемія погіршила здоров’я людей, але «полікувала» природу.
Отож, локдаун – це не найгірше, що може статись. Звичайно, є свої нюанси, але є і хороші зміни. З боку людей жорсткі обмеження, можливо, й не дуже потрібні, але для природи вони роблять чимало добра. Що для нас важливіше, наше комфортне життя чи жива природа для майбутніх поколінь?
Анастасія КОЗАК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”