Чи можна пробачати?

26.03.2023

Коли вдаватися в це питання, то перше, що приходить на думку — це слова з книги Мудрості. «Нехай усі прикрощі, лють, гнів, лихослів’я і наклепи полишать вас – разом з усіляким злом. Будьте добрими й співчутливими одне до одного. Прощайте як Бог простив вам в Христі» (до Ефесян 4:31-32). Для того, щоб людина не реагувала зі злом на чиїсь неправильні вчинки, їй потрібно звільнитися від потреби відплатити, зробити зло цій людині взаємно. У словах з Мудрої книги чітко говориться, що потрібно пробачати одне одному. Він пояснює що ми дуже часто в житті порушуємо Його волю. Інколи в дрібницях ми не помічаємо цього. Не дивлячись навіть на це, Він продовжує підтримувати наше дихання, биття серця, давати повітря для життя та посилати дощ на добрих і злих. Навіть не враховуючи того що мільйони людей на планеті кожного дня роблять щось проти Нього, Він все одно пробачає. Він пробачає ось в якому сенсі, Він не карає людей негайно, не виражає Свій гнів негайно. Плата Христа за гріхи людей, Він заплатив за гріхи кожного. Саме тому ми не отримуємо кару негайно, якби не Він, то це було б неможливо. Він пробачив в досконалій формі, так що всі наші гріхи не будуть грати ролі в наших відносинах з Богом. Коли ми говоримо про відносини з якоюсь людиною, то ми повинні пробачати її. Звільняючи її від свого гніву, роздратування, образи. Я довіряю Йому, бо знаю що Він відновить справедливість.

Питання, чи можна пробачати — дуже важливе. В цьому і є суть християнської віри, щоб пробачати. Ми живемо і не вимагаємо відплати, не мстимося. І причина цьому лиш одна, я знаю що Господь віддасть за мене. І мені навіть шкода тієї людини яка зробила щось гріховне проти мене чи іншого. «Любі друзі не будьте мстивими, краще залиште місце гніву Божому. Адже сказано у Святому Писанні: «Мені належить помста. Я відплачу – говорить Господь» (До римлян 12:19). І саме з цієї точки зору ми маємо відноситися до людини без зла. Пробачати потрібно відразу, чим раніше, тим краще. Чим швидше ми позбавляємося цієї образи, зла тим краще для нас. Образа поїдає душу не того хто образив, а того хто ображається. Для того, щоб пробачити потрібна душа, яка буде наповнена Христом. Невже ми думаємо, що наша образа більша за те, що простив нам Христос? Так ось, відповідь лише одна — НІ. Він простив нам набагато більше ніж зраду, і не просто простив, а ще й постраждав заради кожного з нас. Він єдиний, Хто переніс усі форми страждання — і фізичні, й моральні.

Лише людина, наповнена Христом зможе справді пробачити. Але пробачення не завжди означає відновлення попередніх стосунків. Крім пробачення є ще один важливий фактор — довіра. І її не відновиш лише словом пробач. Для того, щоб вона відновилася, потрібна Божа дія. Щоб Бог змінив серця людей. Ми зможемо пробачати лише тоді, коли будемо пам’ятати про те, що Господь простив нам набагато більше. Тім Кіллер говорив: «Лише тоді, коли нам спочатку вдасться досягти внутрішнього прощення, наша розмова з кривдником буде стриманою, мудрою і милосердною».

Анастасія ОРИХОВСЬКА,  випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 105

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Дуже дякую Анастасія! Це дійсно так! Дуже і дуже корисна стаття. Це має знати і памятати кожен.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *