Чарівна сила ввічливості

10.06.2021

Чарівна сила ввічливості

Ніщо нам не коштує так дешево

й не цінується так дорого, як увічливість

Мігель де Сервантес Сааведра

 Деякі вважають магію вигадкою, але я з цим не згодна. Так, відьми, чаклуни, русалки навряд чи існують у нашому світі, але є слова, які дійсно наділені надприродною силою. Чи замислювалися ви, чому саме «будь ласка» називають чарівним або золотим словом?

Усього дев’ять літер – нічого особливого, проте їхнє поєднання здатне розширити наші можливості, відкрити додаткові двері та привернути співрозмовника на нашу сторону. Ще одне важливе слово в нашому житті – «пробач». Ми промовляємо його, коли випадково наступили комусь на ногу або невдало пожартували… Проте наскільки важко буває попросити пробачення за щось більш серйозне, за умисне негативне діяння! Якщо через деякий час ми самі визнаємо свою провину й почнемо відчувати муки совісті – це гарний знак. Зрозуміти власну помилку – це вже половина на шляху до примирення. Останній крок – це зібрати всю духовну силу й сказати рятівне «пробач».

Для багатьох слова ввічливості спрацьовують як трігер. Це автоматично налаштовує опонента до нас доброзичливо, допомагає скласти враження відповідальної, надійної людини й просто підіймає оточуючим настрій.

Проте, на жаль, існують і такі, хто нехтує цими законами. Можливо, вони роблять це через поганий настрій, невдалий день чи похмуру погоду, та все одно такі люди не мають права виплескувати своє невдоволення на інших. Розумію, буває нелегко опанувати себе, посміхатися й бути доброзичливим, коли на серці кішки шкребуть. Однак, переступивши через це, ми вивільнимо частинку добра, і нам самим стане легше!

Ґречність проявляється не лише у словах. Вихованість потребує необхідної поведінки й навіть торкається людської психології. Увічливі люди не відмовляють у допомозі, якщо вони здатні її надати без особистої шкоди, прислухаються до думок співрозмовника, не перебивають його, поважають особисті межі й нікого навмисно не образять. Потрібно вміти аналізувати характер оточуючих, помічати деталі, прокручувати в голові можливі варіанти наступних подій для того, щоб не заподіяти комусь моральної шкоди й уберегти себе від небажаної реакції з навколишньої сторони. Отже, ввічливість – це ще й розумова діяльність.

Слід зазначити, що ввічливість і м’якотілість – різні поняття.  Перше полегшує життя, друге, навпаки, ускладнює. Необхідно вміти зберігати межу між цими станами, не давати користуватися своєю добротою та поважати власну особистість. Тож давайте будемо доброзичливими й шануватимемо один одного!

Ганна ЛЕЩЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 34

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *