Бодіпозитив та найпопулярніші міфи про нього

19.10.2021

Сучасне поняття бодіпозитиву спотворене, тому існує чимало міфів. Люди спотворюють зміст почутого або прочитаного, не розуміючи, що відбувається насправді. Яке визначення бодіпозитиву нам пропонують онлайн джерела.

Бодіпозитив – це рух, що закликає любити своє тіло і не соромитися недоліків.

Спочатку концепція бодіпозитиву полягала у прийнятті свого тіла з усіма особливостями. Йшлося про жертв аварій, у результаті яких люди втрачали кінцівки, про людей з інвалідністю та опіками через страшні пожежі або нещасні випадки. Йшлося про недоліки, які не можна виправити, але можна прийняти.

Але зараз цей термін став «своєрідним» виправданням для своїх слабкостей. Тепер можна не доглядати за собою, не слідкувати за харчуванням, не займатися спортом, адже це ж «бодіпозитив». Хоч сучасний рух і закликає любити себе з усіма недоліками, але, в першу чергу, треба слідкувати за станом здоров’я, оскільки, наприклад, те ж саме ожиріння призводить до серйозних проблем із серцево-судинною системою, суглобами та хребтом.

Отже, перейдемо до міфів.

  • Бодіпозитив – це пропаганда ожиріння та хвороб.

Хвороби, у тому числі ожиріння – можуть проявлятися дуже індивідуально. У всіх нас різні тіла, особливості, типи фігур і шкіри. Ми стали собою завдяки спадковості, образу та ритму життя, звичкам, а також рівню стресу. І якщо звички ще можна спробувати змінити, то гени – на жаль…

  • Усі, хто притримуються бодіпозитиву, не слідкують за собою.

Зовсім ні. Приймати своє тіло – не значить не займатися їм. Активісти даного руху ні в якому разі не засуджують спорт та здорове харчування. Навпаки, багато з них ходять у спортзали та роблять бьюті-процедури.

  • Бодіпозитив – це виправдання ліні.

Це не так, він про вибір. Про вибір того, як ти хочеш виглядати, як хочеш себе відчувати, бачити. Неважливо скільки в тобі кілограмів, ти – найкраще, що є в твоєму житті і, здається, зараз саме час, щоб це зрозуміти.

  • Бодіпозитив підтримують лише товсті.

Так, є багато блогерів та моделей plus-size, що слідують цьому руху. Але ж бодіпозитив це не лише про зайву вагу. Це про зморшки людей у віці, шрами в результаті нещасних випадків, розтяжки після вагітності і багато іншого. Про прийняття свого тіла таким, яким воно є.

Чимало відомих людей пропагують бодіпозитив. Такими активістками є і співачка Енн-Марі, що не приховує справжню себе від підписників, публікуючи  кадри не тільки з коврових доріжок, а й із звичайного життя. І Ешлі Грем – королева plus-size моделей, за Instagram-акаунтом якої слідкує більше 13 млн підписників. Вона активно займається спортом та притримується правильної системи харчування. І Вінні Харлоу, у якої дуже рідкісна та важка форма вітіліго. Але вона змогла перетворити свій недолік на родзинку, завдяки якій стала дуже популярна.

Тож, ідея бодіпозитиву – це не пропаганда зайвої ваги та відмови від гігієни. А вміння жити в гармонії з собою, любити своє тіло та не піддаватись нав’язаним ідеалам краси.

Вікторія АНІСЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 276

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *