Блекаут. Посібник з виживання

20.01.2023

Блекаут. Посібник з виживання

Світ, разом з тобою, живе електрикою. Але сьогодні настав момент, коли вона може щезнути вже не на 1 годину. Щоденні обстріли зробили стабільну роботу енергосистеми неможливою, постійні перевантаження стали звичайним ділом. А ви вже готові?

Почнемо з першого та найбільш очевидного, що ви втратите після відключення електрики. Світло. Так, тепер дістатися в темну пору доби до іншого кутка кімнати справжнє випробування. І наскільки очевидна втрата, настільки й очевидне рішення. Ліхтарик або свічка. Якщо ліхтар може забезпечити потужне освітлення, але періодично потребує підзарядки, то свічку можна просто запалити, змирившись з меншою площею освітлення.

Друге можна назвати “Стандартним набором апокаліпсису” — це вода, їжа, ліки. Як і у фільмах, так і у житті ці складові є головними.
З водою все просто, потрібно заздалегідь набрати її в ємності, або купити бутильовану. Як мінімум це має бути 3 літри питної, та 10 – 15 літрів для гігієни та приготування їжі (на 1 дорослу особу). Обов’язково змінювати кожних 5 днів.

З їжею складніше, беремо до уваги що холодильники не працюють, та на вулиці ще не достатньо холодно, щоб мороз служив нам холодильником. Треба запастися крупами та консервами, та загалом продуктами, які не псуються швидко. Одночасно потрібно продумати як ми будемо готувати цю їжу, якщо є газ, то все дуже просто, але при його відсутності буде складніше. Порятунком може бути сухий спирт, або ж звичайне вогнище.

Аптечка теж є невід’ємним предметом. Ви завжди повинні мати ліки від найпоширеніших хвороб, які можна лікувати вдома. При комплектуванні треба зважати на особливості свого здоров’я.

Зв’язок тем може бути недоступним. Кабельний інтернет можна відмести відразу, адже ваш роутер не може працювати від вашого бажання. Покладатись на мобільний інтернет також не варто. Надійнішим джерелом зв’язку може бути мобільна мережа для дзвінків, якщо ваш оператор не працює, можна скористатися національним роумінгом, та обрати мережу іншого оператора в налаштуваннях .

На Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор
На iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі

Також бажано тримати свої пристрої постійно зарядженими. Та мати хоча б мінімальний powerbank на 2500 міліампер, а в ідеалі хоча б 5000.

Отож удачівам, зустрінемося при наступному ввімкненні електрики. Бережіть себе та своїх ближніх.

 

Давид МЯСКОВСЬКИЙ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 16

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *