Атоми та колiр

26.11.2021

Атоми та колiр

Ви коли-небудь замислювалися, чому вогонь в газовій плиті синій, а на сірнику помаранчевий?  Щоб розібратися в цьому, нам знадобиться скляна призма. 

Якщо поглянути через неї на полум’я різного кольору, то для кожного вогника ми отримаємо ось такі спектри:

(Спектр Водороду)

Такий-собі «штрих-код».  Тільки на відміну від штрих-коду спектралi вказують на елементи які горять у полум’ї, а виходять вони при отриманні атомом енергії.  Електрон отримує енергію і піднімається по орбіті, потім падає на своє місце і віддає енергію у вигляді хвилі, яка і є смужкою в спектралi. У кожного елемента свій набір спектралей, адже електрон не може зупинитися між орбіт.  Кількість Спектраль залежить кількості електронів.

У кожного елемента свій набір Спектраль, адже електрон не може зупинитися між орбіт.  Кількість Спектраль залежить від кількості електронів.

(Заворотнiй спектр Водороду)

А якщо припустити Сонце через призму, буде суцільна веселка.  Але це зовсім не означає, що на Сонце нічого немає.  Просто треба пропустити Сонце через прилад складніше і ось що ми отримали:

Тут люди помітили елемент, який раніше ніде не бачили. Це був гелій і це був перший елемент який спочатку знайшли в космосі, а потім вже почали шукати на Землі.  Значить і Земля і зірки складаються  з одних і тих самих елементів.

Але звідки беруться ці елементи?  Водень і гелій спокійно збираються в Сонце, але що щодо елементів складніше.  Справа в тому, що для збору інших атомів потрібні температури вище.  На допомогу прийдуть вмираючі зірки, тиску і температури в ядрі котрих вистачить, щоб створити атоми важче, аж до заліза, воно вже занадто важке.  Тут атоми вже починають збирати люди.  Ми змогли створити навіть елементи, які знищуються через кiлька мілісекунд.

Ось так ми розібрали як виявляється колір і як створюються атоми.  Скажу навіть більше, Ви можете складатися з тих же атомів що і зірки, які загинули ще багато років тому.

Єлизавета ШЛИК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 17

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *