Незважаючи на те, що повномасштабна війна триває вже понад рік, все одно залишаються українці, які споживають контент ворога. Я досі бачу тіктоки та історії в інстаграмі своїх однолітків під російську музику. Часто бачу коментарі, в яких люди виправдовують такі свої вчинки фразами на кшталт: «Мені немає ким замінити російських виконавців», «В Україні не пишуть хорошу музику», «цей співак/співачка підтримує Україну». Вони не розуміють, що кожна прослухана пісня російського виконавця – це гроші, які в подальшому використовуються для сплати податків. Тобто кожен українець, який слухає пісні ворога, буквально спонсорує ракети, які можуть прилетіти в його домівку або домівку його рідних. В цій статті я хочу розповісти про якісну українську музику різних жанрів, і, можливо, хтось знайде тут альтернативу музиці ворога.
SadSvit – Богдан Розвадовський, уродженець Івано-Франківська, інді-поп та постпанквиконавець. Сьогодні дискографія хлопця налічує три альбоми – «Cassette», «20&21», «Неонова мрія». Пісня «Силуети» стала справжнім хітом серед українців.
Ще один, не менш чудовий, гурт стилю інді – Vivienne Mort. Заснований у Києві, 2007 року. З того часу учасники випустили 6 альбомів в стилі інді-рок і на сьогодні мають багато українських фанатів.
Для любителів року є чудовий гурт «Жадан і Собаки», заснований у Харкові. Фронтмен гурту- Сергій Жадан, відомий український поет сучасності. Хлопці часто проводять концерти, де роблять благодійні аукціони на підтримку ЗСУ.
Вся музика надто проста? Хочеться чогось нового, не схожого ні на що? Гурт «Schmalgauzen» точно вразить. Шість учасників гурту займаються пісенним жанром, в якому є театральні події та драматургія. Тобто кожен їх концерт – це ще й вистава. Я впевнена, така творчість зацікавить любителів чогось унікального.
Якщо захотілось відпочити, потанцювати під якусь легку мелодію, то чудово підійде молодий виконавець To Eternity. Хлопець на ім‘я Отуоньє Даніїл народився в Києві, майже все життя прожив у Гостомелі. Він пише у жанрі поп. Його пісня «Несмачний мед» стала хітом тіктоку за декілька днів.
Якщо мені вдалось переконати хоча б одну людину видалити зі свого плейлиста бодай одного російського виконавця і замінити його українським, можу вважати, що моя стаття була корисною. Споживайте українське, творіть українське, любіть українське, бо що може бути краще?)
Божена КРИВЕЙКО, випускниця Школи універсального журналіста