5 книг, з яких слід розпочати вивчення літератури

29.11.2022

5 книг, з яких слід розпочати вивчення літератури

Діти покоління альфа живуть у віртуальному світі, вимірі гаджетів та ІТ-технологій. Вони сприймають інформацію блискавично швидко, листаючи стрічку соцмереж. Сучасні діти користуються Google краще, ніж читають чи пишуть. Через це смартфон для них значно цікавіший і зрозуміліший, ніж книга. Я б хотіла, щоб підростаюче покоління полюбило літературу так, як люблю її я. Заглиблення в світ літератури варто розпочати з цих книг.

Для початку я б радила прочитати знаменитий бестселер Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика». Ця книга дивовижна та неординарна, зовсім не схожа на звичайну казку. Тут і солодка трава з м’ятного цукру, шоколадна ріка, усміхнені цукерки, умпа-лумпи. В книзі закладена глибока мораль: «стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе».

Ще одним захоплюючим пригодницьким твором сучасної літератури є роман Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Весь бестселер складається з трьох частин. Мені до душі особливо припала перша: васюківський Робінзон Кукурудзо втікає на острів серед плавнів. Він добуває їжу, майструє хижину, сяк-так розважається. А навколо ні душі… Не менш цікавою є друга частина про загадкового київського незнайомця з тринадцятої квартири та заключна, про таємницю трьох невідомих.

Ще один незвичайний бестселер, який я б радила прочитати поколінню альфа – це «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен. У книзі описується життя Пеппі – надзвичайно сміливої дев’ятирічної дівчинки, що мешкає в старому будинку з мавпочкою та конем. Пеппі з друзями – Анікою та Томмі знаходяться в постійному пошуку нових пригод.

Не менш фантастичною та неординарною є трилогія Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі». Повість вчить дотримувати слова та завжди доводити справу до кінця.

Але, безумовно, найкращою, найцікавішою та найкориснішою на мій суб’єктивний погляд є книга «Сенсаційний репортаж Лоли». Для головної героїні немає нічого неможливого. Їй навіть під силу написати статтю в шкільну газету про невловимого грабіжника. Цей злочинець вже цілий місяць тероризує місто з водяним пістолетом. Книга захоплива і просто неймовірна.

Я впевнена,  що ці твори стануть першою сходинкою на шляху до літературних вершин. Можливо, на початку буде незвично, юний читач почуватиме себе невпевнено, та з кожною прожитою пригодою та подвигом його усе глибше і глибше затягуватиме магія книги.

 

Антоніна БОГАЧ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *