5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестрі

24.05.2023

Кожна людина за своє життя має прочитати хоча б одну книгу. Адже книги — це наші найкращі друзі. До них можна звертатися в усі важкі хвилини життя.

Багато з дітей чомусь не люблять читати, вони взагалі кажуть, що це нудно.Але моя молодша сестра завжди рада новій книжці  й вона з цікавістю перечитує кожну її сторінку. Тому я склала невеликий список книжок, які точно їй сподобаються.

«Кобзар»  — це перша книга, яку має прочитати кожна людина. Автором якого є наш поет, прозаїк, мислитель, живописець, національний герой і символ України — Тарас Шевченко. У своєму Кобзарі Шевченко оспівував мужність українського народу, його прагнення до свободи та любов до рідного краю. Читаючи його вірші, можна відразу відшукати сили у будь-яких труднощах. Адже саме його поезії надають людині крила.

Друга книга яка є дуже повчальною й насамперед цікавою це — „Фарбований лис”. Написав її ще один наш літературний геній – Іван Франко. У ній розповідаються пригоди лиса Микити, його нечесного способу життя та отримання гідної кари. З цієї літературної казки ми розуміємо, що обман і хитрощі не допоможуть нам здобути славу.

Третя книга, “Тореадори з Васюківки” – це дитячий роман українського письменника Всеволода Нестайка. Головними героями є двоє вірних друзів-хлопчаків – Павлуша Завгородній та Ява Рень. Разом у них є мрія – стати відомими на весь світ, що й спонукає парубків на всілякі божевільні, але кумедні ідеї. Книга є водночас такою цікавою, веселою, динамічною.Вона навчає нас радіти кожній дрібничці, бути вдячним за те, що маєш, цінувати кожну мить свого життя та бути вдячним тим людям, які знаходяться довкола тебе. Однозначно раджу сестрі почати читати саме із цієї повісті.

Четверта книга, автором якої є валлійський письменник Роальд Дал, має назву “Чарлі і шоколадна фабрика”. У ній розповідається про цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці. Хлопець зростав у бідній сім’ї, тому шоколад для нього був надзвичайною насолодою, але їсти його він міг тільки раз на рік. Тому у цій повісті йому випадає можливість побувати на шоколадній фабриці та здійснити свою мрію.

П’ята книга називається “Неймовірні пригоди Івана Сили”. Автор твору — український письменник Гаврош Олександр Дюлович. У цьому творі описується життя простого хлопця, званого Іваном, який мав надзвичайну силу. Завдяки своїм фізичним данимвін став найсильнішою людиною світу.

Я впевнена, що сестра зможе прочитати всі ці запропоновані варіанти книжок. І думаю вона все ж таки прийде до мене за новим списком читання. Адже читання — це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.

 

Альона ЧУГАЙ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *