5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестрі

17.04.2021

Дев’ята година вечора. Сонце вже давно зайшло за горизонт, ліхтарі освітлюють подвір’я. Я лежу, загорнувшись у ковдру. Поруч сидить матуся, тримаючи книгу в руках. Мелодійний голос занурює мене у казковий світ, відволікаючись лише на малюнки. Я починаю засинати…

Книги – важлива складова нашого життя. Вони повчають, розважають, відволікають від турбот. А різноманітність жанрів забезпечує велику кількість читачів. Зараз більшість книжок можна знайти в електронному вигляді. Звісно, так набагато зручніше. Хоча трохи сумно, що ми забуваємо про друковані книги. Тому своїй молодшій сестрі я пораджу читати саме їх. Тим більш, у процесі гортання сторінок є особлива «магія».

Вважаю, що читання розвиває та виховує нас. Яскраві спогади у мене залишилися після прочитання таких книг:

Олександр Волков «Чарівник Смарагдового міста». У мене особливий зв’язок із головною героїнею цієї історії – Еллі. Бо мене назвали саме на честь неї. Любов до книги ніби передалась мені спадково – від матері. Тому не дивно, що усі 6 частин твору перечитувалися спочатку батьками, а згодом і мною.

Елеонор Портер «Поліанна». Сьогодні багато людей позбавлені деяких радощів життя. Це залежить від матеріального стану, здоров’я. Але щоб бути по-справжньому щасливим не обов’язково мати усе і відразу. Достатньо знайти свої дрібниці, заради яких захочеться жити. Ця тема є провідною у романі «Поліанна». Залежно від віку читача він сприймається по-різному, але однаково зацікавить багатьох.

Френсіс Бернар «Таємний сад». У кожного є свої секрети. І в кожного вони різні: від зафарбованої двійки у щоденнику до серйозного злочину. Іноді, дізнавшись секрет товариша, думка про нього змінюється в корені. Глибше зануритись у тему таємниць і секретів допоможе саме цей роман.

Ян Ларрі «Незвичайні пригоди Каріка і Валі». Ще з дитинства мене, як і багатьох інших, цікавило, як комахи бачать світ. Думаю, що навіть доросла людина не відмовилася б подивитися на все очима метелика. Твір Яна Ларрі зможе втілити це бажання у життя. Історія приваблює не тільки як пригодницький твір, а й як провідник у світ природознавства. Там детально розглядаються будова і значення комах і рослин.

Астрід Лінгрен «Пеппі Довгапанчоха». Дитинство – найяскравіший період життя. Саме тоді з’являються справжні друзі, формується характер людини, її світосприйняття. Зріла людина вважається прикладом для наслідування. Але іноді дитяча віра у незвичайне справді доречна. Про це і інше можна дізнатися з даного твору.

Отже, кожна книга, навіть дитяча, по-своєму повчальна. І я вважаю, що саме книжки є невід’ємною частиною виховання дитини та становлення її як особистості.

Евеліна ЗАГРЕБЕЛЬНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 91

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *