5 перлин Рівненської області, які ви повинні відвідати

18.09.2023

Рівненська область-це дивовижний край, в якому мені пощастило народитися, він багатий на різні види дерев, тварин, рослин, корисних копалин та ґрунтів. Але саме зараз  я хочу розповісти про найвідоміші місця в моїй області, які точно вас здивують. 

 

1. Юзефінівський дуб – найстаріше дерево України. Розташований у межах Сарненського району на території ботанічної пам’ятки природи – «Юзефинська Дача». Особливість дуба в тому, що його ширина становить цілих 8,4 метри, а висота 20 метрів. За переказами дерево росло ще з часів життя княгині Ольги і князя Ігоря. Також у 2010 році легендарне дерево посіло 2 місце в номінації «Історичне дерево України». Часто можна побачити фото туристів які обіймають Юзефінівський дуб, я сама це робила, і це незабутні відчуття.

2. Фосфатні гори. Здається, що це місце не реальне, але ні, воно знаходиться зовсім не далеко від села Рубче нашої області. На жаль, це диво є штучним, воно створилось внаслідок відходів «Рівнеазоту», але це не змінює факт того, що воно чарівне. Кожного року туди приїжджає все більше і більше туристів і дедалі більше моїх земляків мають ефектні фото біля гір. 

 

3. Дубенський замок – входить до списку «Сім чудес України». Фортеця знаходиться в місті Дубно і була побудована у XVII столітті Янушем Острозьким. Головною функцією замку було захистити людей від нападів татар і турецьких орд. Основною частиною будівлі є 35-метрова вежа Вівтар, яка стала символом міста Дубно. Зараз  у замку знаходиться музей з історією міста, експозиції з історії України та європейських культур.

 

4. Тунель кохання – візитна картка Рівненщини. Воно розташоване у селище Клевань і має довжину більше 5 кілометрів. Особливість тунелю в тому, що його можна відвідувати в будь-яку  пору року і він ніколи не втрачає своєї чарівності. В інтернеті можна знайти безліч фото закоханих пар в цьому місці, адже воно вважається осередком любові та романтики України.  Також існує легенда: якщо ви пройдете весь тунель за руки зі своєю другою половинкою, то проживете з нею довге і нерозлучне життя.

 

5. Тараканівський форт. Коли бачиш це місце, здається, що це якийсь американський таємничий фільм, але це наша українська загадкова фортеця. Вона зачаровує своєю красою, адже через зруйновані стіни проростають дерева і рослини. Ходять чутки, що там збиваються годинники, зникають люди(навіть є стіна з їхніми прізвищами), блукають привиди та ночами лунають дивні звуки. Але не дивлячись на ці містичні випадки, в Тараканівському форті туристів не поменшало, навпаки, побільшало. Також у підземних казематах знаходяться колодязі-пастки, тому якщо бажаєте навідати це місце, то повинні взяти з собою ліхтарик і досвідченого провідника.  

 

Отже, тепер ви знаєте трішки більше про нашу Рівненщину і, сподіваюсь, хочете її відвідати. Погляньте лише, скільки краси є в одній області, а тепер уявіть, скільки цікавинок є в нашій Україні і кожній її частині. Наша країна прекрасна, і кожен її куточок є рідним, тому після перемоги ми всі повинні насолоджуватись нею, адже вона єдина і неповторна.

 

 

Соломія КОСТЮКЕВИЧ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 5

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *