4 цікаві сучасні книги для підлітків

12.03.2023

4 цікаві сучасні книги для підлітків

З книгою в руках – саме в такий спосіб інколи приємно провести вільний вечір. Поринути з головою у світ фантазій, неймовірних пригод та переживань. Особливо зараз, коли вдома часто нема світла, багато підлітків не знають, чим зайнятися. Велика частина з них не розглядає варіант проведення вільного часу за книгами. Що ж, можливо їхній читальний досвід був не надто вдалим. Саме для таких підлітків як раджу 5 цікавих сучасних книг.

  1. “Жорстокий принц”, Голлі Блек

Ця книга для любителів фантастики. Головна героїня – Джуд Дуарте – дівчина-підліток, яку в дитинстві разом із сестрами осиротили та забрали до магічного краю Фейрі. Попри те, що в цьому місці зневажають і ненавидять людей, дівчат ростять так само, як і народ Фейрі – прекрасних, безсмертних, проте безжальних істот. Протягом усього свого життя тут, Джуд із сестрами стикаються із неймовірною жорстокістю з боку народу через своє походження. Проте, Джуд не збирається терпіти знущання, тому старається будь-що вибороти місце під сонцем. Та чи вдасться простій смертній досягти небачених вершин? Що ж, цикл містить 3 книги, тож це буде зовсім не легко…

  1. “Шістка воронів” – Лі Бардуго

Роман у жанрі фентезі, який став бестселером за версією New York Times. Кримінальний геній Каз Бреккер за велику винагороду погоджується на надзвичайно небезпечну місію. Потрібно викрасти вченого, який створив потужний наркотик. Якщо формула потрапить у неправильні руки, почнеться світова війна, настануть жахливі часи. Самотужки Каз не впорається, тому збирає команду із 6-ти “воронів” – найкращих людей, яких знає. Проте, у кожного з членів команди свої таргани в голові, бажання та пріоритети. Надзвичайна книга, читаючи яку ледве встигаєш перевести подих і не можеш відвести погляду від сторінок.

  1. “Кава з кардамоном” – Йоанна Яґелло

Життя 15-річної Лінки змінюється не в найкращий бік. Мама починає дивно поводитися та мусить поїхати на невизначений час. Молодший брат та хатні обов’язки лягають на плечі дівчини-підлітка. На додачу до цього проблеми в школі, зіпсовані стосунки із найкращою подругою і дивне ставлення з боку хлопця, якого вона вважає лише другом. Аби відволіктися від проблем, Лінка їде провідати свою бабусю. У неї вдома  дівчинка знаходить дивну фотографію. З’ясовуючи пов’язані із нею подробиці, головна героїня дізнається, що має сестру. У пошуках правди Лінка намагається владнати і власне життя. Чи зможе вона дізнатися правду про свою сім’ю?

  1. “Забуття” – Тетяна Малярчук

У цьому романі ми дізнаємося про українського історика, філософа, соціолога польського походження В’ячеслава Липинського. Книга написана у цікавому форматі, де прісні факти об’єднуються у історію діяльності та особистого життя цієї постаті українського відродження. Хоч він і працював із відомими особами цієї доби, про яких ви точно чули на уроках історії у 9 класі (наприклад, з Євгеном Чикаленком), мало хто знає про цю людину. Паралельно із життям цього діяча, авторка змальовує період своєї депресії. Книга зацікавить не лише любителів історії, але і звичайних старшокласників.

Тут лише 5 оптимальних варіантів для читання. Проте, цікавих книг куди більше! Котрась із цих книг може вас зацікавити. Якщо ж прочитавши щось ви не будете задоволені – не розчаровуйтесь у книгах. Поганий досвід – це теж досвід. Просто продовжуйте шукати свій стиль, продовжуйте читати. І я гарантую, що ви знайдете свій тип, свій жанр, від якого у вас будуть виступати сироти на шкірі. Тож не втрачайте такої можливості – насолоджуйтесь читанням!

 

Вероніка ГРЯДІЛЬ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 14

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *