Як бути щасливим: поради для дорослих

21.09.2022

Як бути щасливим: поради для дорослих

Насамперед, щастя – це відчуття глибокого задоволення та радості, але як бути щасливим?

Папа Римський говорив: “Бути щасливим – це не боятися власних почуттів, щоб мати можливість говорити про тебе. Це мати сміливість говорити <<ні>>. Це впевненість перед обличчям критики, навіть якщо вона не обґрунтована. Це цілувати батьків, балувати дітей, переживати поетичні моменти з друзями, навіть коли вони завдають нам біль. Бути щасливим – це означає дозволити творінню, яке живе в кожному нас, жити вільно, радісно і просто”.

Психологи ж вважають, що щастя не досягають, воно є побічним ефектом певного набору поточних життєвих переживань. Це звучить трохи дивно, особливо якщо враховувати, що в нашому світі щастя саме по собі вважається метою. Купи це і будеш щасливий. Вивчи те і будеш щасливий. Але купити або домогтися щастя неможливо. Його можна тільки відчувати. І для цього потрібно дати лад своєму життю.

Є декілька корисних порад, як бути щасливим:

Придумайте улюблене заняття.

Улюблена робота — це звичайно добре, але крім неї потрібно знайти захоплення для душі. Не важливо, чи вам подобається займатися: пірнати з аквалангом, в’язати, читати книги, слухати музику або ходити в походи. Головне — навчитися отримувати задоволення від процесу.

Ставте цілі й всіма силами намагайтеся їх досягати.

Досягти найкращого результату вийде тільки після ретельного планування. Поставлена мета допоможе визначити шлях до досягнення.

Цінуйте те, що маєте.

Життя занадто коротке, щоб постійно перебувати в очікуванні щасливого моменту. Будьте вдячні за все що сталося: встигли на останній потяг в метро, купили останню смачну булочку, отримали підвищення, випили найсмачнішу каву – це все приводи бути вдячним собі та долі.

Не зациклюйтеся на невдачах.

Як люблять говорити американці «shit happens». Якщо не перекладати дослівно, фраза означає «неприємності трапляються». Ви раптом сіли не на той транспорт, з ранку не завелася машина так, це неприємно, але не смертельно. Тільки та людина, яка навчиться не звертати уваги на дрібні проблеми, зможе стати по-справжньому щасливою.

 Думайте про хороше.

Теорія позитивного мислення має право на життя, і це довело багато психологів. Від того що ви спробуєте хоча б один день на все дивитися позитивно, гірше точно не стане, а от позитивні зміни цілком можуть відбутися.

Для когось бути щасливим- це мати сім’ю, стати матір’ю чи татом, втілити мрію в реальність, бачити, чути, кохати, жити, перебороти хворобу. Але, щоб бути щасливим, треба прийняти себе таким, яким ти є, займатися тим, що тобі подобається, вірити в майбутнє та сьогодення, цінувати звичайні моменти з життя, дбати про свою душу, адже тільки здорова душа є основою щасливого буття на землі.

 

Тетяна ПУЗЕЄВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *