Як вирішувати проблему безпритульних тварин

07.08.2022

Як вирішувати проблему безпритульних тварин

Чимало тварин сьогодні розгулюють вулицями України і всього світу. Вони шукають дім, їжу, захист, вірних та люблячих господарів. Ця проблема куди більша, ніж здається. Частина людства взагалі не звертає увагу на це. Наприклад, у Києві підрахунок бродячих тварин майже не ведеться. Останній раз цим займалась група волонтерів. Більшість бездомних опинились без житла саме через людей.

А люди байдужі. Дещо жорстокі, легковажні та необачливі. Проте, ми можемо допомогти вижити тваринам і зробити перші кроки до вирішення цієї проблеми.

Отож, ви побачили безпритульну тварину. Найменше, що ви можете зробити- викликати спеціалістів або віднести її у притулок. Якщо маєте змогу, залишіть тваринку у себе. Так вона знайде не лише дім, а й господарів. Проте не спішіть приймати таке рішення. Важливо мати можливість і оцінювати свої сили, адже ми відповідаємо за тих кого приручили. Все ж якщо тваринка залишається у вас- обов’язково відвідайте ветеринара, аби переконатись, що її та вашому здоров’ю нічого не загрожує.

Слід пам’ятати, що не всі тварини на вулиці без господарів. Тобто, можливо хтось через необачність загубив свого улюбленця. Тому варто негайно розмістити оголошення про знайдення тваринки і розшук власників.

Через війну люди просто залишають на вулицях домашніх тварин. Без їжі, без даху над головою та без гарантії безпеки. Це суттєво збільшує масштаби проблеми. Крім того, тваринам також страшно, вони все відчувають. Тож будьте людьми – не покидайте свого друга.  Якщо маєте змогу, допомагайте притулкам і волонтерам фінансово. Зараз це особливо важливо.

Сьогодні робити добрі справи дуже просто, адже допомогти розшукати власників можна в соціальних мережах. Для вас – це один клік, а для когось ціле життя.

Тож щоб зменшити кількість вуличних тваринок, людям потрібно бути надзвичайно уважними. Ну і якщо ви не в змозі подбати про них, не руйнуйте їхнє майбутнє. В будь-якому разі не покидайте тварину на вулиці. Віддайте на утримання в спеціальні організації або людям, які можуть подбати про неї.

Пам’ятайте: це невинні створіння, які не обирають свою долю, господарів. Ви можете стати для них як і другом, так і ворогом. Не зволікайте з добром, бо “хто годує голодну тварину, той живить власну душу ” (Чарлі Чаплін).

 

Використана інформація зі статті: https://hmarochos.kiev.ua/2022/01/11/obiczyayut-shho-za-visim-rokiv-u-kyyevi-ne-bude-bezprytulnyh-tvaryn-naskilky-cze-realno/

Джерело фото:

https://brovary.net.ua/proyekt-prytulku-dlya-tvaryn-i-sotstsentr-sterylizatsiyi-ta-vaktsynatsiyi-plany-mista-na-2020-rik/

 

Вікторія ТОВАРНІЦЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 26

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *