Путівничок по Св. Власу

15.10.2021

Путівничок по Св. Власу

Св. Влас – невеличке туристичне містечко в Болгарії на узбережжі Чорного моря. Його тихе і розмірене життя неможливо порівняти зі захопливими екскурсіями в Лувр чи драйвовим відпочинком в Лас Вегас. Але найбільше воно вабить саме своєю незначною  – у порівнянні з іншими туристичними курортами (навіть з Сонячним берегом по інший бік набережної)  – популярністю. Тож, якщо Ви стомилися від навали відпочивальників та їх шуму, ласкаво просимо до цього тихого містечка «слънчева (сонячної) България».  Щоб Ваш відпочинок відбувся цікаво і щоб ви побували та спробували найкращі розваги цього курорту, я послужливо надаю Вам список місць, які варто відвідати.

 

  1. Яхт-клуб «Марина Динева». Яхт-клуб – місце розваг №1 у цьому містечку. Він був побудований у 2007 р. місцевими братами-бізнесменами: Дінка і Йордан Дінева. Саме там розміщена велика кількість казино, магазинів провідних брендів, ресторанів. (Найбільш популярний і відомий – нічний клуб «Планета Яхт», який також належить братам Дінева). На гавані може розміститися близько 300 яхт. Від величезних – до зовсім невеличких, спортивних і класичних моделей сходяться подивитися усі прибулі.

А ще те місце славиться не тільки великою кількістю яхт, а і дорогими та красивими машинами. Як зазначалося вище, туди приїжджають пограти в покер чи насолодитися клубним життям …. І з’їжджаються туди багатії на своїх крутезних і дорогих машинах, подивитися на які також приємна забава. Якщо Ви не є прихильниками нічного клубного життя та азартних ігор, а якраз навпаки належите до звичайних смертних, то не засмучуйтеся, бо це місце ідеальне для вилазки, щоб зробити багато класних фотографій.

Фото авторки

  1. Від порту «Марина Диневі» на Вас чекає ще одна прогулянка. Тільки вже по морю. Корабель «Black Pirate» змайстрований під дерев’яний піратський бриг, так добре відомим нам з дитячих книжок та фільму «Пірати Карибського моря» проводить щоденні екскурсії-плавання у море. Чи не чудово провести час на палубі корабля і вдихати запах моря? Звісно, якщо ви стійкі до морської хвороби. Також там можна орендувати яхту, проте це значно дорожче задоволення.

Фото авторки

  1. Гори. Унікальність цього селища полягає не тільки у доступі до моря, а і тим, що оточений горами, тож вирізняється особливим мікрокліматом. Повітря з гір створює щонайкращі умови для астматиків, тому за радянських часів тут знаходився санаторій. Гори Стара Планіна, а саме така їх назва, підійде для поціновувачів активного відпочинку та видів на місто і море. Для справжніх любителів і тих, нещасних, яких потягли з собою, прокладено екостежки. На схилах гір також є лавочки для відпочинку, де можна перевести дух і картати свою згідливість. А вершина гори обладнана навіть піччю і столами. Від неозору на море, і Старий Несебр аж дух захоплює, від тиші – тілом наче проходить тепла лавина, яка заспокоює виснажені від клопіткого року нерви, а від потужного вигуку «Е-ге-гей» стає так легко на душі … Ні, гори, це все ж чудова вилазка, хоч і не найлегша. Не забудьте, до речі, залишити камінець на семи стовпцях, складеними туристами. Правда чи ні, але кажуть, що як загадаєте бажання, воно неодмінно здійсниться.

Фото авторки

  1. Православна Церква Св. Власія. Розташована церква на сході міста. Храм невеликий і новий, названий на честь покровителя міста, також був побудований у 2007 р. братами Діневі.
    Розпис і внутрішнє оздоблення храму справляє величне й урочисте враження. Декотрі відвідують його для молитви, але з екскурсійними намірами екскурсантам там теж раді.

Фото авторки

  1. На території пляжу можна знайти також чимало розваг: «таблетки», «банани», байдарки, віндсерфінг … і парасейлінг. Парасейлінг – це усім нам відомий парашут, який закріплюється до катера і політ здійснюється не над містом чи горами, а над морем. Чудова новина для тих, які хочуть трішки полоскотати собі нерви, але схили гір і гострі скелі викликають жах і цокотіння зубів. Тут – не так страшно, якщо і плавати вмієте. (Не будемо ж згадувати про силу удару тіла об воду, еге ж?). Головна умова – ваша маса тіла і вашого супутника має бути 55 кг кожна! Не повторюйте моїх помилок. Це важливо!

Звісно, це можна зустріти і в інших туристичних містах, проте ми не можемо пропустити цей пункт в нашому списку. Якщо Вам одного чарівного дня, закортить драйву – чи то від того що сонце немилосердно палило голову, чи то від власних бажань – гайда туди. Враження незабутні та ще знайомим похизуєтеся своєю відвагою.

  1. Старий Несебр – місто-музей. Старий Несебр знаходиться на півострові, який відділяється від Нового широким мостом. Спочатку місто називалося Месемврвя, але згодом його перейменували після облоги півострова військами хана Крума.

І якщо Св. Влас не може похвалитися такою кількістю туристичних місць, то саме це античне місто бере над ним верх. Фракійці, римляни, греки – всі вони внесли свої корективи в побудову Несебра. Прихильникам історії та атмосфери античності раджу відвідати та побачити античні лазні, археологічний і етнографічний музеї, церкви, амфітеатр, погуляти вузькими вуличками й придбати сувенір на згадку.

Фото авторки

  1. А якщо Ви вже як досвідчені туристи перепробували й побули в усіх вищеназваних місцях, то туристичні агенції в Св. Власі проводять дво-три денні екскурсії до Стамбулу. Упевнена, що багато захочуть побачити ті величні споруди – Ай-Софію та Топкапи  – походити по тій землі, торкнутися стін, в яких колись жив Сулейман Пишний, Мурад ІV, Хюррем (Гюррем) султан, тож щодо цього пункту будемо небагатослівні.

 

І на завершення, любі читачі. Це, певно, ви чули разів зо триста, але, на жаль, я не відрізнятимуся від тих попередників і скажу вам у триста перший раз: подорожуйте, відвідуйте нові місця! Подорожі – ба, звичайнісінькі прогулянки лісом – допомагають нам боротися зі стресом, відвідини нових місць стимулюють кращу роботу нашого мозку, змушуючи «прокидатися» його центри діяльності. Тож, дерзайте, як кажуть.

 

Тетяна МАРКОПОЛЬСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 10

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *