3 мої найулюбленіші книги

03.07.2022

3 мої найулюбленіші книги

У сучасному світі серед старших поколінь прийнято вважати, що підлітки тільки й роблять, що грають у відеоігри, від чого в них плавляться мізки, а книжки не читають зовсім. Але, як завжди, все не так просто. Реалії 21-го століття є такими, що попри те, що ми маємо не бачене досі джерело інформації у вигляді інтернету, ми звикли до розжованого процесованого матеріалу, будь це відео чи статті. Це все ж краще, ніж мати зовсім нічого, але й про книжки не слід забувати, позаяк тільки вони можуть дати повне розуміння певного явища. Тому в цій статті я розповім про свої найулюбленіші книжки, які так чи інакше за жанром відносяться до нонфіку та політичної теорії.

1. “Чорноморська доктрина” Юрія Липи
Ця праця, написана одеситом, одним з основних ідеологів українського націоналізму та сином засновника Братства Тарасівців Івана Липи, являє собою геополітичну концепцію, яка обертається навколо чорноморського простору, і лідером якого є Україна. Окрім українського центру, у концепції присутні ключі та брами, серед яких Білорусь, Персія, Таврія тощо. Загалом ідея є актуальною й досі, і чудово вписується у альянс Міжмор’я (або Балто-Чорноморської вісі), який, сподіваюсь, буде втілений в життя після закінчення Російсько-Української Війни.

2. “Націократія” Миколи Сціборського

“Націократія”, опублікована у 1935 році, аналізує популярні політичні доктрини того часу, і натомість пропонує однойменну ідеологію, яка, за думкою автора, повинна була стати ідеологією незалежної України. Праця поділяється на кілька розділів, а саме:
1. Демократія, де економічний і політичний лібералізм ставляться під сумніви
2. Комунізм, в якому аналізуються протиріччя ортодоксального марксизму
3. Сталінізм, назва говорить сама за себе
4. Фашизм, де відмічаються його генеральні ідеї
5. Диктатура, де той самий фашизм критикується через перетворення диктатури на самоціль
6. Націократія, де описується авторитарний устрій, заснований на синдикатах, які обирають “Вождя”
Сама по собі ідея націократії є органічним витвором націоналістичних кіл, хоча й наразі, як на мене, втратила свій сенс.

3.”Шлях до кріпацтва” Фрідріха фон Гаєк

Представник Австрійської школи економіки Гаєк у своїй найпопулярнішій книзі 1944 року пише про тогочасні соціалістичні настрої і тенденції в Європі, і як вони пов’язані з нацистськими та фашистськими настроями. Критикує планову та корпоративну модель економіки з позиції прихильника вільного ринкового капіталізму.

Усім політично активним та свідомим громадянам раджу ці книги, та й книги загалом. У майбутньому  планую заглибитись у художню літературу задля зниження навантаження на мій мозок та прокачку його уяви, що також наполегливо рекомендую і вам.

 

Марк КУТУЄВ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 14

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *