134 заборони: чи дійсно нація німа?

05.08.2022

134 заборони: чи дійсно нація німа?

“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…”. Цю істину вивела своїм пером Ліна Костенко — феномен нової української літератури, геніальна поетеса сучасності, приклад сміливості та незалежності. Ця жінка належить до числа шестидесятників — мистецького об’єднання, котре являло собою опозицію до радянського тоталітарного режиму, боролося з русифікацією та диктатурою.

Однак за право існування рідної мови боролися не тільки у двадцятому столітті, але й набагато раніше. І цей дух боротьби люди несли крізь віки.

Але сьогодні мільйони людей не є свідомими громадянами та прихильниками українізації. “Я буду говорить так, как мне удобно”, — лиш би не українською. Такі у нас реалії, таким став менталітет багатьох українців унаслідок зросійщення, яке потрібно викорінювати.

А як же позбутися того зросійщення?

Цікаво? Що ж, тоді гайда знайомитися з цією статтею!

По-перше, російський контент — загроза свідомості українців. І банальне “мистецтво поза політикою” тут не допоможе, бо саме мистецтво завжди було тісно пов’язане з політичними подіями. Це перша причина відмовитися від всього російського: музики, фільмів, блогерів… Бо споживання такого контенту не розвиває вас, а отруює свідомість. Найкращий контент — від українців та про українців. І у соціальних мережах його так багато, що кожен знайде на свій смак. Головне — шукати!

Друга причина — російськомовне середовище. Якщо ви у такому народились, то перейти на українську буде не так вже й легко. Але бажання та політична позиція тут грають набагато більшу роль. Але слід пам’ятати, що ще нікому не вдавалося заговорити чистою українською за день. Помилки — це нормально, бо на них ми вчимося і бачимо власний прогрес.

По-третє, історія. Ця наука — ключ до національної свідомості, нехибної політичної позиції та світосприйняття. Історія формує нас, як небайдужих громадян, дає змогу та причину боротися за мову, культуру, за наших героїв та мир.

Отже, мова має неабияке значення у всіх аспектах. Українською потрібно розмовляти, щоб нести її у майбутнє, пишатися нею, творити, говорити. І ні в якому разі не цуратися, бо мова — це люди, наші співвітчизники, а люди — Україна!

Ні, ми не німі. І ніколи такими не були. І більше не будемо, якщо кожен з нас міркуватиме над майбутнім країни та робитиме навіть найменші внески у Її процвітання! Коли кожна людина, яка вважає себе гідною України, заговорить українською — наша мова та культура більше ніколи не зазнають того, чого зазнавали століттями. І саме тоді Україна стане по-справжньому вільною!

 

Слава Україні!

 

Марія – Валерія СТРУС, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 11

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *