“Загадка від Жана Фреско” та інші картинки. Що таке інтернет-меми?

19.04.2021

XXI століття – період активного користування мережею Інтернет у повсякденному житті. Особливо в спілкуванні. Гадаю, всіх пальців рук не вистачить, аби перерахувати популярні соціальні мережі та месенджери.

З розвитком технологій, розвинулось й спілкування в інтернеті. Замість довгих листів, люди використовують скорочення, голосові повідомлення і мем. То що це таке – мем? Нумо з’ясовувати.

Якщо  ввести в пошукачі словосполучення “інтернет-мем”, нам видасть таку інформацію: Інтернет-мем (також інтернетний мем) — зображення, явище, відео або текст, поширюваний через інтернет, що набуває популярності в короткий проміжок часу, згодом швидко її втрачає. Як приклад — нетиповий жарт, обмовка політика, карикатура, жест, коротке відео курйозної ситуації.”

Ніби все зрозуміло, але давайте трохи зменшимо об’єм визначення. Мем – коротка інформація (зображення, фраза, пісня, відеофрагмент), яка найчастіше жартівливо відтворює певне ставлення до якихось подій чи обставин.

На прикладі візуальних мемів (зображення), я б хотіла пояснити їх класифікацію, тому:

  1. Для використання у самих діалогах або “на всякий випадок”* переклад: “я звоню до поліції”

Це меми, якими співрозмовники діляться безпосередньо в чаті. Іноді картинки можуть бути без тексту, але зміст мему буде зрозумілий. Не несуть в собі ніякої агресії до іншого учасника діалогу.

 

  1. Постіронічні

Це меми, які активно використовують для жартів. Суть у тому, що постіронія сама по собі дивна річ і її зрозуміти важко. Тому цей тип мемів особливо важко розуміють (або взагалі не розуміють) люди старшого покоління. Нерідко використовується декілька мов на одному зображенні. Доречі картинка із Жаном Фреско також є постіронією. Часто використовують в чатах, аби розрядити інших дотепним жартом.

  1. Історичні/літературні/наукові

 “Світ ловив мене, та не спіймав” – Григорій Сковорода

Це меми, у яких в комічному варіанті подані події історії та інших наук. Популярні серед молоді, адже в такому вигляді легше запам’ятати інформацію.

У підсумку хочу зазначити, що меми відіграють не тільки розважальну роль й слугують лише для комунікації між підлітками. Їх можна активно використовувати в навчанні. Як приклад:

фрагмент презентації @summervika_ з української мови для своєї учениці.

Тому шануйте рідну мову та діліться мемами українською!

Катерина БАБІЙ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 580

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Тільки не Жан, а Жак

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *