Вивчення мов розширює горизонти

12.06.2020

Вивчення мов розширює горизонти

У сучасному світі життя кожної країни тісно переплітається з іншими. Це невід’ємна частина технічного, індустріального та економічного розвитку. Ми користуємося побутовою технікою з Азії, шукаємо одяг італійських брендів, купуємо скандинавські меблі, мріємо навчатись в американському університеті, накопичуємо на острівну відпустку десь на узбережжі Індійського океану. Усе це вимагає знання бодай однієї іноземної мови, яка також є найпоширенішою, цією мовою розмовляють більше двох мільярдів людей – це англійська.

Більша частина всесвітньої інформації зберігається цією мовою, майже всі фінансові процеси здійснюються англійською, подорожуючи світом, туристи також користуються саме нею. Знання англійської є необхідним умінням в сучасному світі, тим паче вона є однією з найпростіших у вивченні. Мабуть, саме через чисельність користувачів та простоту вона зайняла панівне місце у суспільному житті нашої планети.

Однак, не варто забувати і про інші мови. Безліч шедеврів художньої літератури написані не англійською чи рідною для нас мовою, а якоюсь іншою. Тому тут потрібні послуги представників такої професії, як перекладачі. Їхній внесок у нашу сучасну культуру і надбання суспільства часто недооцінюється. Наприклад, Ви знаєте, хто переклав один із бестселерів чи ваш улюблений роман? Адже не завжди художні твори є прозовими: просто неймовірно важко перекласти твір, зберігаючи усі тонкощі мови оригіналу. Ми навіть не звертаємо на це все увагу.

Робота перекладачів полягає не тільки в опрацюванні художніх творів, а й офіційних документів чи інших важливих речей. Ви навіть не уявляєте, скільки шкоди було завдано через помилки перекладу! Наприклад, усім відомі кенгуру на своїй батьківщині мають зовсім іншу назву, на мові місцевих жителів це означає “не розуміємо”. Англійці, які прибули на новий континент хотіли дізнатись назву цих дивакуватих тварин, але через незнання мов один одного у відповідь отримали лише це. Сталась словесна плутанина: місцеві жителі не зрозуміли співрозмовників, а іноземці сприйняли відповідь як назву тварини. І от тепер більша частина світу уже століттями знає цих звірів саме під такою назвою.

Є ще безліч подібних ситуацій. Приміром нещодавно на просторах інтернету ширилася новина про послуги проведення весільних церемоній на островах серед океану. Неймовірно гарна молода подружня пара, романтична атмосфера та морський бриз, що може бути краще? Звичайно на святкуванні були і люди, які знали англійську, а були й ті, що спілкувались лише рідною мовою. Місцеві жителі дорогою до вівтаря викрикували щось нареченим. Звісно вони подумали, що це якісь привітання та побажання, тому у відповідь лише посміхалися, але не все так просто. Яке ж було їх здивування, коли після публікації весільного відео в інтернеті, з коментарів дізнались справжнє значення цих слів: це були не слова привітань, а місцева лайка і проклинання. Ще те задоволення отримати такі спогади з найважливішого дня у своєму житті. Я не стверджую, що потрібно вчити мови всіх країн, які Ви збираєтеся відвідати, однак, певна підготовка не завадить.

Також не варто недооцінювати роль решти мов: мова Китаю набуває все більшої популярності завдяки стрімкому економічному розвитку, мова Франції поширюється завдяки милозвучності, розповсюдженості в різних видах мистецтва та великій чисельності населення країни. Узагалі, кожна мова варта детального вивчення та певної зацікавленості, адже несе в собі настрої, культуру, тридиції, бачення світу свого народу. Завдяки мовам різних країн ми спілкуємося, ділимося враженнями, досягненнями та ідеями, розвиваємося і  самовдосконалюємося. Вивчаючи іноземні мови ми не тільки отримуємо змогу спілкуватись з новими людьми, а й можемо подивитися на світ під іншим кутом, отримати зовсім інший об’єм невідомої нам інформації та ресурсів для розвитку.

Олена НАУМЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінницька область

переглядів: 247

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *