А ви бачили, як виглядає коронавірус?

13.03.2020

А ви бачили, як виглядає коронавірус?

“Дітей дуже вразив знімок вірусу під мікроскопом – виявляється, він такий гарний!” – ділиться Марія Пилипчук, керівник гуртка “Юний журналіст” Палацу учнівської молоді міста Луцьк. На одному з останніх занять перед оголошенням карантину юні журналісти Луцька говорили між собою та зі своєю наставницею саме про таке актуальне нині питання як епідемія коронавірусу.

“Задум провести таке заняття у мене виник саме після повідомлень у ЗМІ про панічні реакції людей на прибулих на карантин співвітчизників до Нових Санжар (до речі, здорових!), а також прояви ненависті до дружини чернівчанина, який виявився хворим на коронавірус, – розповідає Марія Пилипчук. – Я поставила дітям запитання: чи можливе таке ставлення до хворих або людей з підозрою на зараження коронавірусом у Луцьку? Які питання у підлітків про коронавірус? Що вони вже знають про це? Як вберегтися від зараження? Чи варто скуповувати маски в аптеках? (А в Луцьку вже один чоловік купив 400 масок, і про це писали регіональні ЗМІ). Як впливає поширення хвороби на наші плани мандрівок, які стали зараз такими популярними? Як нам продовжити навчання у разі карантину? Зачепили тему дистанційного навчання
Я вважаю візуалізацію важливим компонентом навчання журналістиці і постійно пропоную дітям такі вправи. Ось і цього разу вони намалювали свої асоціативні “портрети” коронавірусу, викликані тією інформацією про пандемію, яку вони зараз чують”.

Отож, логічно, що далі юні журналісти мізкували над тим, як працювати над висвітленням теми пандемії в ЗМІ. Звернулися до нещодавно вивчених стандартів журналістики і проаналізували рекомендації Інституту масової інформації. А далі учні розпочали роботу над двома проєктами: одна команда зосередилась на підготовці відео на тему “Що підлітки повинні знати про коронавірус?”,а друга – “Як розмовляти про небезпечну хворобу?”.

Нині, під час карантину, юні журналісти Луцька продовжують спілкуватися між собою та зі своїм педагогом у дистанційному форматі.

переглядів: 205

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *