Топ 5 проєктів неформальної освіти для молоді

17.02.2021

Топ 5 проєктів неформальної освіти для молоді

Серед українців побутує думка, що наша країна доволі нерозвинена в плані неформальної освіти. Хоча насправді більшість просто не знає про такі заходи. На жаль, навіть на просторах Інтернету важко знайти інформацію про неформальну освіту для молоді. Важливо інформувати проактивних підлітків про такі проєкти, бо це допоможе їм віднайти себе, отримати заряд мотивації, самореалізуватися. Тому я хочу поділитися деякими крутими проєктами, які нещодавно відкрила для себе.

  1. Українська академія лідерства

Уяви, що ти маєш можливість подорожувати Україною та за кордон, поспілкуватися із багатьма відомими українцями, а вивчати тільки те, що справді приносить задоволення. Це все чекає на тебе в УАЛі! Три основні складові навчання – фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток. Воно триває 10 місяців, а учні в цей час проживають у кампусах Академії. Навчання абсолютно безкоштовне, а все, що потрібно, щоб взяти участь – пройти відбір у три етапи. Конкуренція достатньо жорстка, але коли потрапляєш в Академію, то розумієш, чому. УАЛ допоможе пізнати себе та стати лідером.

  1. Дубль N

Дубль Н – молодіжна спільнота, що проводить безліч фестів та таборів. Її головною метою є «спільний розвиток середовища та підлітків». Особливість проєкту в тому, що організаторами є сама молодь 15-18 років. Саме це й робить Дубль таким атмосферним, адже ти можеш бути певним, що ти «на одній хвилі» зі спікерами та менторами. Також спільнота надає можливість волонтерити та стажуватись, відвідувати освітні заклади та дублінські тусовки, спілкуватись із цікавими людьми, а також допоможе зі створенням власного стартапу.

  1. Школа успіху

Це – освітній молодіжний проєкт від фонду Володимира Кличка. У ньому можуть брати участь по двоє підлітків із кожної області. Щоб пройти відбір, потрібно зняти цікавий ролик, де ти розповіси про себе, заповнити анкету та дати відеоінтерв’ю. Цікаво, що обов’язковою умовою є проведення локальної школи успіху у своєму місті.

  1. Teenagizer

Тінерджайзер – рух, який об’єднав сотні підлітків із України, Росії, Казахстану та Киргизстану. На їхньому сайті можна знайти безліч статей про секс-освіту, булінг, отримати безкоштовні консультації з кваліфікованими психологами. Команда «Тінера» розкаже тобі про перший похід до гінеколога, розвіє міфи про ВІЛ, порадить, як справитися з тривогою, розповість більше про менструальний цикл.

  1. Cactus Forum

Це – не просто десятиденний захід для активних підлітків, це ще й можливість прокачати свою англійську та поспілкуватися із крутими закордонними тренерами! На форумі ти можеш обрати два курси неформальної освіти з-поміж світової економіки, публічного мовлення, соціології, гендеру для всіх, політології, емоційного інтелекту… А також створиш власний проєкт, відвідаєш безліч лекцій та дискусій.

Неформальна освіта – це передусім можливості.  Розвиваючи себе із різних сторін, ти зможеш взяти від цього життя набагато більше. Ці всі проєкти дійсно варті уваги, бо можуть допомогти тобі із цим. Тому,  якщо ти колись задумувався про неформальну освіту, зараз саме час діяти!

Сніжана ДОРОВСЬКИХ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 73

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *