Рецензія на книгу «Трон зі скла» Сари Дж. Маас

27.06.2022

Рецензія на книгу «Трон зі скла» Сари Дж. Маас

 

 «Друге місце – прекрасне звання для першого невдахи».

 «У людських душах є добро – глибоко всередині в них завжди заховано дещицю доброти. Мусить бути заховано».

Анотація:
Найбезстрашнішій з усіх асасинок Адарлену лише вісімнадцять.
Селена — видатна вбивця, здатна вижити в соляних копальнях, де вона тяжко гарувала, і спробувати втекти з місця, з якого ще нікому не вдалось вибратися живим. В обмін на свободу король дає їй змогу побути його вірною оборонницею, але для цього треба виграти змагання. Злодії, асасини та воїни з усієї країни зійдуться в поєдинку, щоб здобути почесті, непогану платню та шанс стати вільними. Але в Селени значна перевага: вона неначе має магію в крові й попри всі закони Адарлену має намір цим скористатися, адже треба стражденним нарешті дати відсіч своїм поневолювачам. Коли раптом суперники починають один по одному помирати страшною смертю, змагання Селени за свободу перетворюється на борню за виживання, у якій вона має подолати непізнане зло.

Ця книга є першою частиною великого циклу, тому ось порядок, в якому треба читати:

  • Трон зі скла (Throne of Glass)
  • Корона опівночі (Crown of Midnight)
  • Heir of Fire
  • Queen of Shadows
  • Empire of Storms
  • Tower of Dawn
  • Kingdom of Ash
  • The Assassins Blade – приквел до серії, який можна читати після будь-якої частини

«Трон зі скла» підійде тим, хто любить: динамічний сюжет, таємну магію, загадки та палацові інтриги, Сильних головних героїнь, жарти між друзями, розкриття головних і другорядних героїв та стосунків між ними.

Думаю, читаючі люди вже давно чули про цю книгу, адже вона є такою собі «базою» в світі фентезі і . Сара Дж. Маас – дуже популярна авторка серед підлітків, соцмережі просто таки завалені відгуками на її книги. Її обожнюють за вміння гарно описати світовлаштування, несподівані сюжетні повороти і повне розкриття характерів героїв.

«Трон зі скла» – це не добра казочка з «ванільною» головною героїнею. Це книга про дівчину, яка в минулому, будучи ще дитиною, потрапила в ситуацію, з якої є тільки один вихід – пристосуватися і вижити. Вона стала сильною і незламною. Так, вона вбивця, але прочитавши ви зрозумієте, що в неї не було іншого виходу. На життєвому шляху Селени було, і буде в наступних частинах, багато перешкод, але вона зможе з ними впоратися. Я захоплююся нею, бо незважаючи на все, що з нею відбулося, дівчина не втратила вміння сміятися, радіти, кохати, дружити і бути щирою. Вона саркастична, зухвала і вміє за себе постояти. А ще вона обожнює читати! (Читаючі герої – то окрема любов, хіба ні?)

У книжці також присутні інші герої: Кейол, Доріан, Негімія, король Адарлену та ін. Кейол і Доріан стали для Селени вірними друзями(можливо, один з них навіть трохи більше). Негімія дуже неоднозначна героїня, але вона також важлива для асасинки. Більшого розкриття всіх героїв слід чекати в наступних частинах.

Сюжет у першій книзі не дуже закручений, адже ця частина тільки «вводить» нас у світ Селени Сардротін. Обіцяю, далі (якщо не нахапаєтеся спойлерів) від сюжетних поворотів ви будете в шоці. Тож не кидайте цикл після початку!

 

Зоряна ХАНДОН, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 77

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *